Abajův životní závod

Z 18. pozice na startovním roštu byl Karel Abraham odmávnut v cíli na doslova fantastickém 7. místě. Ale nechme raději popsat dnešní závod na okruhu v Assenu českého jezdce ve španělském týmu s italským motocyklem.

"Dnesni zavod byl naprosto skvely! Dle predpovedi bylo temer jiste, ze dnesni den bude cely na suchu, avsak uz ve warm upu jsme byli na pochybach. Po prvnim kole zacalo prset a pak opakovane trat osychala a zase naprselo. Zavod jsme nakonec startovali na suchych gumach. Start sice nebyl spatny, ale bohuzel jeden z jezdcu jel strasne na vnitrek a ja musel jet prvni zatacku uplne zevnitr, coz me stalo nekolik pozic. Pote jsem se trosku zasekl za dalsimi jezdci. Jakmile se mi podarilo je predjet, tak jsem hodne zrychlil a dojel skupinku prede mnou a dostal se o nekolik pozic dopredu az za Baze. Cca 10 kol pred koncem zacalo prset a vsichni hodne zpomalili. Ja jsem zkusil drzet tempo co nejrychlejsi a spolecne s Bazem jsme tak dojeli a predjeli radu jezdcu a dostali se do boje o 7.misto. Bylo to hodne tezke, protoze jsem mel kourove sklo, ktere bylo pochopitelne cele pokryte kapkami vody a ja tak vubec nevedel v jakem stavu je trat. V poslednim kole jsem se chystal na poslednim useku predjet Baze, ale Iannone udelal na vyjezdu z rychle zatacky chybu a pozdrzel tak i Lorise. Sice jsem mel co delat abych se jim vyhnul, ale podarilo se mi dostat se pred oba jezdce a udrzet tak poslednich nekolik zatacek sedmou pozici. Je to pecka a uz se moc tesim na dalsi zavod do Sachsenringu!!!

MotoGP™ World Championship 2017 - TT Circuit Assen

01- Valentino Rossi – Movistar Yamaha MotoGP – Yamaha YZR M1 – 26 kol za 41'41.149