Reklama

Quadro 350 S: sportovní skútr na třech kolech

Švýcarský výrobce Quadro Tecnologie nám na jaro připravil sportovní tříkolovou novinku Quadro 350 S.

Oproti jeho předchůdci, Quadro 350D, má o šest koní více a tak i jeho maximální rychlost je vyšší, liší se také sedlem, přístrojovou deskou či vylepšenými pružícími elementy. Nedílnou součástí zůstává revoluční, patentovaný systém náklonu předních kol HTS. Koncové označení nového modelu Quadra 350 písmenem S vyjadřuje pojem SPORT. Pro tento model byl nově vyvinutý, čtyřiventilový motor s modifikovaným systémem vstřikování paliva. Zdvihový objem je 346 ccm, maximální výkon 19,8 kW (27 koní), výrazně posílil i točivý moment, především pak v nízkém a středním pásmu otáček. Suchá hmotnost 200 kg dělá z Quadra 350 S nejlehčí model ve své třídě, což oceníte především při manipulaci.

Stabilní jízdu Quadra zjišťuje špičková technologie náklonů HTS, jež využívá revolučního hydro-pneumatického systému naklápění, který se výrazně liší od mechanických systémů náklonu konkurence. Díky HTS má Quadro bezpečné jízdní vlastnosti, které oceníte při jízdě přes nerovnosti, obrubníky či na mokré vozovce, kdy jsou obě přední kola schopna reagovat a pracovat nezávisle na sobě. V náklonech do zatáček zajišťuje systém HTS ideální stopu i odezvu, jelikož přední kola působí na silnici v každém úhlu sklonu stejnoměrným tlakem. Díky tomu se budou běžní motoristé či začátečníci cítit na Quadru ihned jako doma a ocení stabilní jízdu i chování řízení. Pokročilí řidiči mají díky svým zkušenostem a úžasným náklonům Quadra, které dosahují k hranici 40 stupňů, skvělý požitek z jízdy.

Razantní zpomalení zajišťuje kombinovaný brzdový systém ve spolupráci s trojicí silných kotoučových brzd. K jízdní pohodě přispívají značnou mírou též velká kola, přední o rozměru 14 palců a zadní 15 palců. Optimalizace se také dotkla nastavení zavěšení zadního kola, které nyní poskytuje lepší reakci a stabilitu na nerovnostech. Nová přístrojová deska pracuje též s informacemi o venkovní teplotě a stavu chladící kapaliny, nové jsou i rukojeti s lepší přilnavostí.

Tříkolové Quadro není ovšem jen o špičkové technice. Své příznivce si získává svěžím italským designem. Díky výrazným, ostrým hranám působí již od pohledu velmi sportovně, což podtrhuje i dynamická, vysoko vedená zadní partie. Pro ještě komfortnější posaz bylo celkově modifikováno sedadlo, díky čemuž nyní sedí spolujezdec výš. Tato změna přináší možnost montáže většího zadního nosiče v případě potřeby dovybavit motocykl velkým zadním kufrem na delší cestování. Pro každodenní ježdění to však jistě nebude nutné, protože rozměrný podsedlový prostor poskytuje dostatek místa pro zavazadla řidiče i spolujezdce. Tvar čelní partie zajišťuje dobrou ochranu proti nepřízni počasí.

Nový model by se měl objevit již na jaře za cenu 179 990 Kč a k dostání bude v následujících barvách: černé matné či kovově šedé, bílé a modré metalíze. Tříkolka Quadro 350 S vám zprostředkuje pocit z jízdy na motocyklu, ačkoliv máte řidičské oprávnění pouze pro automobil. Cenově ještě příznivější je základní model Quadro 350D, který je aktuálně nabízen za cenu 159 990 Kč. Další informace obdržíte na těchto stránkách.

Technické údaje:

Motor: Kapalinou chlazený čtyřdobý jednoválec se čtyřmi ventily, zdvihový objem 346 ccm. Největší výkon 19,8 k (27 kW) při 7000 1/min, největší točivý moment 28,8 N.m při 5500 1/min. Elektronické vstřikování paliva, tlakové oběžné mazání, elektrické spouštění a elektronické digitální zapalování.

Pohonné ústrojí: Sekundární převod řemenem, automatická odstředivá spojka.

Podvozek: Trubkový rám z oceli, HTS (pneuhydraulický systém náklonného zavěšení), vpředu lichoběžníková ramena s hydraulickými tlumiči, vzadu dva hydraulické tlumiče, zdvih 100 mm. Brzdy kotoučové, vpředu dvojitá o průměru 240 mm s dvoupístkovými třmeny, vzadu jednoduchá o průměru 256 mm s dvoupístkovým třmenem. Pneumatiky dvě 110/80 R 14 vpředu a 140/70 R 15 vzadu. Výška sedla nad zemí 800 mm, objem palivové nádrže 13,2 l. Pohotovostní hmotnost 208 kg, nejvyšší rychlost 125 km/h.

Cena vč. DPH: 179 990 Kč

Quadro 350 S Quadro 350 S1Quadro 350 S Quadro 350 S2Quadro 350 S Quadro 350 S3Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama