Reklama

Peugeot e-Streetzone: elektrický skútr

Také Peugeot, stejně tak jako většina výrobců motocyklů a skútrů, představil ve své nabídce elektrický skútr. Jedná se o elektrickou verzi oblíbeného skútru Streetzone. Motocykl má vyjímatelné baterie, které podporují rychlé dobíjení. Objednat si jej můžete pouze online.

Klasický model Streetzone na dvanáctipalcových kolech byl poprvé představen v roce 2013, jeh elektrická verze byla poprvé představena v říjnu 2022. Jedná se o motocykl, který je lehký, obratný, snadno se ovládá a je přímo předurčený pro provoz ve městě. Jeho hmotnost je pouhých 90 kilogramů ve verzi s jednou baterií nebo 102 kilogramů se dvěma bateriemi.

1 Peugeot e-Streetzone (5)1 Peugeot e-Streetzone (1)1 Peugeot e-Streetzone (3)

Skútr má výkonný 2600 W elektromotor umístěný v zadním kole. Jeho maximální rychlost je 45 km/h, dodávat se bude i ve verzi pro 25 km/h, ke kterému nebudete potřebovat řidičské oprávnění. Záruku rychlé akcelerace zaručuje jeho maximální točivý moment 105 newtonmetrů, výkon výrobce neuvádí. Veškeré informace se zobrazují na jednoduché digitální palubové desce.

Pořídit si jej můžete s jednou nebo se dvěma vyjímatelnými lithiovými bateriemi, které poskytují možnost rychlého nabíjení. Jednobateriový model disponuje dojezdem 51 kilometrů při maximální rychlosti. Dvoubateriové provedení má dojezd až 112 kilometrů. Baterii lze snadno vyjmout z pod sedla a nabíjet ji z běžné zásuvky doma nebo v práci. Za 4,5 hodiny nabijete baterii na 80% její kapacity.

1 Peugeot e-Streetzone (4)1 Peugeot e-Streetzone (2)

Skútr lze objednat pouze online, ale je zasílán do celého světa. Je k dispozici v jakékoli barvě a dokonce si je můžete pořídit i s vlastním potiskem. Do budoucna jej také půjde objednat v jednomístné verzi Cargo s připravenou platformou pro montáž velkého převozního boxu, ideální provedení například pro městské rozvozové služby. Prodejní cena začíná na částce 114 900 Kč.

Zdroj: Peugeot MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama