Reklama

KTM E-Speed: elektrický skútr pro město

Gerald Kiska je jméno designéra, který stojí za chytlavým vzhledem elektro-skútru KTM E-Speed. Tento prototyp byl představen na motosalonu v Tokiu.

Rakouský výrobce KTM není na poli elektrických motocyklů žádným nováčkem. Po představení prototypu Freeride E, nyní navazuje s dalším bateriemi poháněný strojem, v podobě skútru pro městské použití. Prototyp KTM E-Speed používá lithium-iontové baterie z konceptu Freeride E a kapalinou chlazený, permanentně magneticky synchronní elektromotor, který vyprodukuje výkon 11 kW a 36 N.m. točivého momentu. Se skútrem lze dosáhnout nejvyšší rychlosti 85 km/h. Plné nabití trvá jen dvě hodiny a díky trubkovému ocelovému rýmu a WP zavěšení, slibuje novinka od KTM i dobrou manévrovatelnost.

„My v KTM jsme zcela přesvědčeni o vytvoření segmentu elektrické mobility jako dokonalý doplněk k běžným pohonným jednotkám. V dlouhodobém horizontu, bude elektrický pohon na vrcholu při použití na krátké vzdálenosti, zejména v oblastech, které jsou velmi citlivé z hlediska životního prostředí, jako je otevřená příroda a hustě osídlené metropolitní oblasti. “řekl generální ředitel společnosti, Stefan Pierer. „Motocykly jako E-Speed ​​a Freeride E můžou pomoci dvoukolovým motorovým vozidlům získat zpět lepší přijetí ve společnosti. A ne jen proto, jaký mají vliv na životní prostředí, ale proto, že se snadno a rychle používají a je s nimi jednoduše skvělá zábava“ dodal.

ktm_e-speed_2013_02ktm_e-speed_2013_01ktm_e-speed_2013_04ktm_e-speed_2013_05Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama