Reklama

Fantic Issimo 45 S-Pedelec: italský elektromoped

Italská Fantic Motor představila druhou verzi modelu svého mopedu Issimo Pedelec s označením 45. Nabízí se ve několika barevných variantách a oproti základní verzi s maximální rychlostí 25 km/h může dosahovat rychlosti až 45 km/h. To je také ten důvod, proč se model jmenuje Issimo 45.

Ačkoliv je Fantic známá především díky svým motokrosovým strojům, mají ve své nabídce také elektrokola, elektrické koloběžky a mopedy. Issimo 45 S-Pedelac je kombinací kola a mopedu poháněné elektromotorem. Rychlost je omezena na 45 km/h a regulujete ji palcem pomocí plynové páčky umístěné na pravé straně řídítka. Tím, že se jedná o moped, není možné s ním jezdit po cyklostezkách, musíte být vlastníkem řidičského oprávnění, používat helmu. Na mopedu musí být zpětná zrcátka, světlo a držák registrační značky.

1 Fantic Issimo 45 motokolo (2)1 Fantic Issimo 45 motokolo (4)

Elektromotor dodává firma Bafang, má výkon 500W a maximální točivý moment 120 Nm. Baterie má kapacitu 600 Ah a umožňuje dojezd až 50 km. Na mopedu můžete mít dvě baterie, tím si dojezd zvýšíte až na 100 km. Na výběr máte ze čtyřech jízdních režimů, Road, umožňující dosáhnout maximální rychlosti 45 km/h, Hill, který využívá maximálního točivého momentu při výjezdu do kopce, rychlost je omezena na 20 km/h. Režim Zero, který zcela vypne elektrický pohon a režim Walk Assist, napomáhá při tlačení mopedu, například v oblasti, kde je zakázána jízda motorových vozidel.

1 Fantic Issimo 45 motokolo (1)1 Fantic Issimo 45 motokolo (3)

Pro brzdění je moped vybaven 180mm předním brzdovým kotoučem. Rám je vyrobený z lehké slitiny hliníku a podvozek tvoří přední 80 mm vidlice od Zoomu. Na výběr máte z deseti barevných variant, z toho pět z nich jsou transparentní barvy. Prodejní cena je 3590 eur, tedy přibližně 88 tisíc korun.

Zdroj: Fantic MotorLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama