Reklama

BMW Definition CE 04: koncept elektrického skútru

Elektrická vozidla nejsou u BMW žádnou horkou novinkou. Velké zkušenosti již posbírali se svými automobily i8 a i3, ale také s jednostopým skútrem C Evolution, který se nabízí ve dvou verzích. Poprvé se o konceptu Definition CE 04 zmínili již v roce 2017. Skútr má být nejen dopravním prostředkem pro každodenní provoz, ale také komunikačním prvkem.

Elektricky poháněný skútr BMW C Evolution jsme měli možnost otestovat již před dvěma lety. Oproti němu je koncept Definition CE 04 vyvíjen a přizpůsobován tak, aby vyhovoval každodenním potřebám a požadavkům zákazníka, primárně kombinuje analogický svět s digitálním. Ve spojení s odpovídající inteligentní výbavou samotného motorkáře tak vzniká další zajímavý druh mobility.

1 BMW Definition CE 04 koncept (13)1 BMW Definition CE 04 koncept (8)1 BMW Definition CE 04 koncept (14)

Vizuálně se Definition CE 04 jednoznačně odlišuje od skútrů, jak je známe. Namísto toho protáhlá nízká kapotáž motocyklu a jeho diagonálně stoupající přední část vytvářejí siluetu, která je moderní a svěží, stejně jako jeho dvoubarevné provedení. Pod povrchovou úpravou v bílé metalíze Mineral White se nachází matně černé jádro motocyklu. Rozprostírá se zepředu dozadu, a kromě pneumatik a předních světel zahrnuje také pohonnou jednotku a prvky podvozku. Koncept Definition CE 04 záměrně obnažuje motocyklovou technologii jako součást svého designu. Proto boční panely zcela nezakrývají zadní část, ale místo toho se jako malá křídla táhnou přes boční partie motocyklu a odhalují pohled na pohonnou jednotku, chladicí žebra, jednostranné kyvné rameno, pružicí a tlumicí jednotku a ozubený řemen.

Plochá baterie v podvozku nabízí nové možnosti, jako je například osvětlený úložný prostor, který se otevírá vyklopením do strany. Jezdci nabízí snadné uložení přilby a dalšího vybavení. Nízko umístěná baterie navíc snižuje těžiště, což zaručuje dobrou ovladatelnost skútru. Design světel je jednoduchý, je tvořen dvěma předními LED světly ve tvaru písmene U. Zadní světla byla integrována do zadních bočních panelů v podobě dvou světelných prvků tvaru písmene C.

1 BMW Definition CE 04 koncept (12)1 BMW Definition CE 04 koncept (2)1 BMW Definition CE 04 koncept (10)

BMW Motorrad vidí v interakci mezi výbavou stroje a jezdce velký potenciál z hlediska bezpečnosti, pohodlí a emocionálního zážitku. Jezdec je se svým okolím propojen pomocí chytrého telefonu prostřednictvím skútru Definition CE 04. Jeho 10,25palcový displej je dosud největším v segmentu skútrů a funguje jako rozhraní mezi digitálním a analogovým světem jezdce, v podstatě bude zrcadlit váš mobilní telefon. Ačkoliv skútr vypadá téměř jako finální verze motocyklu, podrobnější technické informace BMW zatím nezveřejnilo. Víme jen, že baterie nebude moci vyjmout stejně jakou modelu C Evolution a dojezd by měl být kolem 120 až 130 kilometrů.

1 BMW Definition CE 04 koncept (9)1 BMW Definition CE 04 koncept (11)1 BMW Definition CE 04 koncept (18)

Návrháři učinili průlom také v oblasti výbavy motorkáře. Hlavním prvkem výbavy jezdce je ležérně střižená zateplená parka vhodná pro každodenní použití. Žíhaná bílá bunda nabízí díky širokému střihu vysokou úroveň pohodlí, větší dávku stylu zajišťuje také vysoký límec a velká kapuce. Městský vzhled, díky němuž můžete sesednout ze skútru a ve velkém stylu jít rovnou do práce, zdůrazňují detaily, jako je umístění zipů nebo diskrétní potisk. Technologicky vyspělý materiál parky je vodotěsný, robustní a prodyšný. Flexibilní chrániče zabudované do této bundy poskytují bezpečnost a prvky, jako jsou integrované reflexní proužky na rukávech a kapuci, zajišťují lepší viditelnost v silničním provozu a lze je zapnout pomocí senzorů v rukávu. Aby byl telefon jezdce neustále plně nabitý, je vnitřní kapsa parky vybavena indukčním nabíjením pro chytrý telefon. Komplet doplňují černé jezdecké džíny, stylové tenisky a otevřená bílá přilba.

1 BMW Definition CE 04 koncept (7)1 BMW Definition CE 04 koncept (1)1 BMW Definition CE 04 koncept (3)1 BMW Definition CE 04 koncept (4)1 BMW Definition CE 04 koncept (5)1 BMW Definition CE 04 koncept (6)1 BMW Definition CE 04 koncept (15)1 BMW Definition CE 04 koncept (16)1 BMW Definition CE 04 koncept (17)

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama