Reklama

BMW C 600 Sport a C 650 GT: české ceny

Po originálním a výrobně nákladném modelu C1 se mnichovská značka znovu pustila do produkce skútru, který pohání kapalinou chlazený dvouválec.

Obě novinky ve výrobním programu značky s modrobílou vrtulí ve znaku vycházejí ze stejného základu. Tedy z podvozku na patnáctipalcových kolech s pohonnou jednotkou i variátorem umístěným ve středu stroje. Na zadní kolo se proto výkon rovných šedesáti košnkých sil musí přenášet ještě sekundárním řetězem.

Jízdní vlastnosti slibuje výrobce u 250 kilogramů těžkého skútru na velmi dobré úrovni, přičemž maximální rychlost obou variant je shodně 175 km/h. O stabilitu a tuhost se stará hliníkový rám a odpružení přebírá obrácená vidlice vpředu, vzadu je jednoramenná kyvná vidlice s centrální pružící jednotkou. Dvoukotoučové brzdy vpředu a jednokotoučová brzda vzadu jsou spolu se standardně montovaným systémem ABS velmi dobrým standardem. Parkovací brzda se aktivuje automaticky při vyklopení bočního stojánku.

Mohutná přední maska zajišťuje dostatečnou ochranu jezdce skrývá v sobě dva světlomety včetně volitelného denního svícení z LED s funkcí Follow Me Home. Diody jsou i ve směrových ukazatelích a v brzdovém světlometu. Přední kapotáž také obsahuje dvě úložné schránky, z nichž levá je centrálně zamykatelná.

Sportovněji laděné provedení C 600 Sport se vyznačuje užší stavbou kapotáže i nízkými světlomety. Jedním z jeho zajímavých detailů je chytrý systém FlexCase, který umožňuje spustit textilní vak v zadní části podlážky podselového prostoru až k zadnímu kolu a při parkování si sem umístit přilbu.

Pokud však budete chtít používat skútr od BMW na delší vzdálenosti, určitě sáhnete po verzi C 650 GT, která svým designem tak trochu připomíná dvouválcový „cesťák“ řady RT. V jeho výbavě najdete kromě velkého zavazadlového prostoru (60 litrů) třeba elektricky stavitelné plexi. Za příplatek pak výrobce nabízí topcase s opěrkou nebo dokonce vyhřívané sedlo.

BMW C 600 Sport bude dostupné ve třech barevných provedeních (modrá matná Cosmic, stříbrná metalíza Titanium a černá Sapphire) a cestovnější verze C 650 GT bude nabízena v těchto barvách: černá Sapphire, bronzová Platinum a červená Vermilion. Ceny mnichovských skútrů budou na českém trhu začínat na 263 tisícovkách za BMW C 600 Sport a 278 000 Kč za verzi 650 GT. Zdejší zastoupení chce letos prodat kolem 40 kusů těchto jednostopých novinek.

BMWC2BMWC1BMWC5BMWC6BMWC7BMWC8BMWC9Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama