Reklama

Suzuki Resurection: turbo do šestikila

Koncept Recusion se nedávno veřejnosti představil na Tokio Motor Show a odkazuje na legendární Katanu.

Jedná se sice o studii jednostopého stroje, ale dle fotografií je vidět že jde o kompletní bike se vším všudy. Takže kdo ví, třeba se brzo dočkáme jeho sériové výroby. Každopádně nový motor, vodou chlazený řadový dvouválec o objemu 588 ccm a turbo s mezichladičem. Suzuki už má dokonce patentovaný systém SITS (Suzuki Intercooled Turbocharging System). Hodnoty výkonu jsou pak následující: rovných 100 koní v 8000 otáčkách a 100 N.m už na hodnotě 4500 1/min. Samozřejmě nechybí originální futuristický design, technika pak zahrnuje jednoramenou zadní kyvnou vidlici, USD přední vidlici a radiální brzdy. Určitě si nelze nevšimnout přední LED světlometu, koženého sedla a ostatních kvalitních komponentů. Suchá hmotnost stroje 174 kg.

Japonský výrobce ke své studii oficiálně prohlásil: „Kompaktní roadster Recursion má styl, který hlásá lásku k motocyklům. Pohybuje se na hraně mezi výkonem o větším objemu a snadnou ovladatelností motocyklů střední objemové třídy.“ Takže co myslíte? Dostaneme se do pasti stejně jako automobilový průmysl, kde se stalo přeplňování cestou k nižším tabulkovým emisím a spotřebě při určitém konstantním režimu jízdy. Jakmile ale zatáhnete za plynovou rukověť, „vír v bandě“ vás vrátí do reality. Na druhou stranu, takový turbokopanec by mohl mít v kombinaci s dnešní elektronikou žádoucí charakter. Koneckonců pokusy s přeplňováním tu už byli třeba v osmdesátých letech, kdy se v běžném prodeji se objevily hlavně japonské stroje. Vzpomenu třeba Hondu CX550 Turbo.

Resurection Suzuki-Recursion-Concept-Front-Right-SideResurection Suzuki-Recursion-Concept-Front-WheelResurection Suzuki-Recursion-Concept-Rearview-MirrorResurection Suzuki-Recursion-Concept-SeatResurection Suzuki-Recursion-Concept-SpeedometerResurection Suzuki-Recursion-Concept-SuspensionResurection suzuki-recursion-concept_11Resurection suzuki-recursion-e-extrigger-concept_1Resurection Suzuki-Recursion-headlightResurection suzuki_5-620x310Resurection suzuki_recursion_turbo-t3Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama