Reklama

Kawasaki J-koncept: tříkolka Transformers v akci

Kawasaki představila svůj koncept tříkolky již v roce 2013 na tokijském motosalonu, o rok později jej slavnostně uvedla na výstavě Intermot, ale pak se po ní slehla zem. Zdá se však, že se znovu pouští do realizace jejich plánu. Není se čemu divit, Yamaha jim totiž ukázala, že to jde.

Vloni představený model Yamaha Niken ukázal všem výrobcům, že je možné plnit si své sny a dotáhnout koncept namalovaný na papíře do reálného konce. Kawasaki se tak zřejmě pustí do realizace jejich futuristické tříkolky také. Při jejím odhalení na Intermotu v roce 2014 výrobce uvedl, že je navržena tak, aby se mohla přizpůsobit stylu jízdy, od cestování po městě až po ostrou sportovní jízdu.

1 Kawasaki J koncept trikolky (6)1 Kawasaki J koncept trikolky (8)1 Kawasaki J koncept trikolky (9)

Oproti Nikenu si u Kawasaki můžete během jízdy snadno přenastavit šířku předních kol, tak i změnit váš posaz za řídítky. Doslova přetransformujete tvar motocyklu, jeho geometrii, šíři řídítek. Máte možnost výběru mezi dvěma zcela odlišnými jezdeckými pozicemi, sportovní Attack a pohodlnou cestovní Upright. Jak to celé funguje si můžete prohlédnout ve videu níže. Tříkolka měla být původně elektrická a napájena vysokokapacitní nikl-metal hydridovou baterií Gigacell, která dokáže pojmout a uschovat velké množství elektrické energie potřebné pro vaši jízdu.

1 Kawasaki J koncept trikolky (10)1 Kawasaki J koncept trikolky (11)1 Kawasaki J koncept trikolky (12)1 Kawasaki J koncept trikolky (1)1 Kawasaki J koncept trikolky (2)1 Kawasaki J koncept trikolky (3)1 Kawasaki J koncept trikolky (4)1 Kawasaki J koncept trikolky (5)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama