Reklama

Honda hvězdou v Miláně

Motosalon v Miláně je od včerejška v plném proudu a novináři mají možnost ještě dnes spatřit všechny očekávané novinky. Japonská Honda představila Crossrunner a concept Crosstourer.

Nejočekávanější novinka od Hondy přišla na řadu až v samém finále její prezentace. Kapalinou chlazený čtyřválec do V o objemu 800 ccm a s výkonem rovných 100 koní při 10 000 otáčkách, maximální točivý moment ukazuje hodnotu 72 N.m v 9500 1/min. Provozní hmotnost motocyklu je papírově na rovných 240 kg. Určitě vám přijde na mysl podobnost Crossrunneru s Multistardou 1200 od Ducati. Ovšem oproti Ducati se Honda spokojila s obsahem motoru 800 ccm a tomu odpovídají i další technické údaje. Na přímou konkurenci to tedy nevypadá. Kromě Crossrunneru byl představen ještě koncept s názvem Crosstourer. Základ tohoto motocyklu vypadá sice jako Crossrunner, ale pohon obstarává upravený motor V4 z VFR1200F. Podle vizáže určitě poznáte účel Crosstoureru, cestou necestou a spousta dobrodružství.

Honda vybalila i další novinky. Kromě skůtru SW-T600 s dvouválcovým motorem o objemu 582 ccm s výkonem 38 kW to byla inovace oblíbeného „Sršně“ CB600F Hornet a v poslední řadě trojice modelů CBR. CBR125R, CBR250R a CBR600F. V případě CBR600F jde o comeback v podobě univerzálnějšího supersportu. Samozřejmostí je inovovaný design ladící s celou řadou modelu CBR.

Honda Crossrunner, Honda CBR600F, Honda Crosstourer concept, Honda CB600F Hornet honda mhonda m honda mhonda m honda mhonda m honda mhonda m honda mhonda m honda mhonda mLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama