Reklama

Honda Gold Wing 2018 s unikátním zavěšením předního kola

Je to již docela dlouho, kdy Honda potvrdila informaci, že chystá představení nového modelu Gold Wing, ale jediné, co víme najisto je, že by to mělo být už na podzim na výstavě v Miláně. Hovoří se o tom, že by měl tento mastodont projít zásadními technickými změnami.

Však už je také načase, stávající cestovní model je už okoukaný a přestává být konkurenceschopný a tak by si rozhodně nějaké to vylepšení zasloužil. Před dvěma lety jsme vám přinesli informaci o patentu na nový systém zavěšení předního kola a jak je vidět, zřejmě jsme nebyli daleko od pravdy. Nedávno unikly fotografie motocyklu, který by zřejmě mohl být novým nástupcem. Jednoznačně nepřehlédnutelným prvkem je právě nové zavěšení předního kola. To je uchyceno v hliníkové vidlici, která se pohybuje nahoru i dolů pomocí dvojice kyvných ramen. Tím by se také mělo zabránit „potápění“ přední části motocyklu při brzdění. Vzadu by měl být centrálně uchycená elektronicky stavitelná tlumící jednotka.

1 Honda Gold Wing odpruzeni31 Honda Gold Wing odpruzeni21 Honda Gold Wing 2018 (1)

Nový Gold Wing by měl být poháněn šestiválcem a převodovka by měla být sedmistupňová, kdy nejvyšší stupeň bude prodloužený a vám se tak zvýší komfort při jízdě například po dálnicích. Na výběr byste měli mít jak klasickou, tak dvouspojkovou převodovkou. Samozřejmostí bude zpátečka, díky níž se vám bude s motocyklem mnohem lépe pohybovat, ale také můžete očekávat spolehlivé elektronické pomocníky, jako je například náklonové ABS, kontrola trakce nebo kontrola prokluzu zadního kola. Na výběr budete mít také z několika přednastavených jízdních režimů, které budou automaticky přizpůsobovat semi-aktivní podvozek. Motocykl bude zcela jistě vybaven nejmodernějším displejem s palubním počítačem, navigací a možností propojení s vaším chytrým telefonem. Zajímavý je také systém táhel, který otáčí celou spodní vidlicí a zajistí vám tak snadnější průjezd zatáček.

1 Honda Gold Wing odpruzeni11 Honda Gold Wing 2018 (2)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama