Reklama

Benelli Tornado 302: sportovní stroj pro začátečníky

Když se řekne Benelli Tornado, pár jedinců si vzpomene, že to kdysi býval legendární stroj, i když poněkud silnější kubatury než je dnes představovaná novinka.

Ten kdo si vzpomněl na celokapotované Tornado 1130 nebo jeho slabší verzi Tornado 900, tak ví, že tihle dva Italové byly pěkné sexy mašiny a patřili mezi kvalitní a spolehlivé motocykly. Tohle bych si už však netroufla říct o jejich nejnovějším a nejslabším sourozenci Tornado 302. Po vstupu čínského investora šla kvalita zpracování těchto strojů směrem dolů. Ačkoliv, třeba nás Benelli překvapí a všechny její letos představené novinky, enduro Benelli TRK 502, scrambler Benelli Leoncino a Tornado 302, budou patřit mezi spolehlivé stroje. Já bych však ruku do ohně za to nedala.

Kapotovaná Benelli Tornado 302 mi svým vzhledem lehce připomíná Kawasaki Ninja 300 nebo spíše její starší sestru Ninja 250, ano vím, tohle je úplně jiná třída, ale myslím, že snaha o přiblížení tu bude a mně se sportovní vzhled Tornada docela líbí. Každopádně ten, kdo touží po Ninji, ale nemá tolik peněz, tak by se mu mohla Benelli zamlouvat. Cena ještě není stanovená, ale ví se, že by se měla dostat do prodeje v druhé polovině příštího roku.

Tornado 302 pohání paralelní dvouválec, který je usazen v příhradovém rámu a jeho obsah je 302 ccm, na zadní sedmnáctipalcové kolo přenáší výkon až 36 koní při 12000 otáčkách. Maximální kroutící moment je 27 N.m při 9000 1/min. Sportovní motocykl by se mohl líbit začínajícím jezdcům, je lehký, štíhlý a nejspíš bude i dobře ovladatelný. Vepředu je brzděn dvojicí kotoučů o průměru 260 mm, vzadu je jeden o průměru 240 mm. Motocykl je obut na sedmnáctipalcových pneumatikách o rozměrech 110/70 vpředu a 150/60 vzadu. Přední USD vidlice o průměru 41 mm disponuje možností nastavení předpětí.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama