Reklama

Mitas Terra Force-EX: do čtyřech různých terénů

Mitas uvádí na trh novou řadu pneumatik Terra Force-EX určenou pro motocykly, enduro a dual-sport. V nabídce jsou čtyři různé dezény, v různých verzích a velikostech. Pneumatiky byly důkladně testovány závodníky endura ve všech typech terénu, aby poskytovala jezdci větší výkon, kontrolu a měla co nejdelší výdrž i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Novinka se bude na trhu prodávat od podzimu letošního roku. Je speciálně navržena pro motocykly endura a dual-sport a zároveň je i homologována pro legální provoz na silnici. Dodává se ve čtyřech různých vzorech, které jsou k dispozici v různých verzích a pokrývají nejoblíbenější velikosti, včetně té juniorské. Kompletní řada Mitas zahrnuje čtyři různé vzory pro každý typ terénu.

Terra Force-EX SM

Je určena pro soutěže Enduro Xross pro všechny typy měkkého až středně těžkého terénu s prvotřídním výkonem, stabilitou a odolností proti opotřebení za mokra i za sucha. K dispozici jsou verze Super (rychlé enduro) a Super Light (technické enduro). Doporučena pro motocykly enduro a Dual-Sports, bez ohledu na podmínky a rychlost.

1 Mitas Terra Force-EX SM (1)1 Mitas Terra Force-EX SM (2)

Vyznačuje se zdokonalenou konstrukcí běhounu, kostry a profilu s dobře rozmístěnými, vysokými hroty (cca 17 mm), které přispívají k velké samočisticí schopnosti v blátě a/nebo sypké půdě, zatímco boční hroty s hákovitým profilem napomáhají akceleraci. Zesílená kostra a pružná bočnice pomáhají tlumit nárazy a zajišťují maximální trakci a směrovou stabilitu.

Verze Super (rychlé enduro) se pozná podle charakteristického žlutého pruhu, střední konstrukce kostry a směs, speciálně navržená pro vysokorychlostní enduro, ideální do tvrdých suchých podmínek. Verze Super Light (technické enduro) se pozná podle charakteristického zeleného pruhu, lehká, měkká konstrukce kostry a gumová směs, speciálně navržená pro technické enduro, ideální do mokrých kluzkých podmínek. Zadní pneumatika není kompatibilní se závody řady FIM, ale přední pneumatika může být použita v závodech FIM. Rozměry pneumatik naleznete na tomto odkazu.

Terra Force-EX MH

Pneumatika je navržena pro soutěže Enduro Xross pro všechny typy středního až těžkého terénu s prvotřídním výkonem, stabilitou a odolností proti opotřebení za mokra i za sucha. K dispozici jsou verze Super (rychlé enduro), Super Light (technické enduro) a Super Soft (extrémní enduro). Doporučena pro motocykly Enduro a Dual-Sports, včetně Junior Enduro.

1 Mitas Terra Force-EX MH (1)1 Mitas Terra Force-EX MH (2)

Nový dezén s kostrou a profilem s dobře rozmístěnými agresivními hroty (cca 17 mm), napomáhá k lepší trakci a ovladatelnosti na středně tvrdé až tvrdé půdě, zatímco boční hroty s hákovitým profilem napomáhají akceleraci. Zesílená kostra a pružná bočnice pomáhají tlumit nárazy a zajišťují maximální trakci a směrovou stabilitu.

Verze Super (rychlé enduro) se pozná podle charakteristického žlutého pruhu, střední konstrukce kostry a směs, speciálně navržená pro vysokorychlostní enduro, ideální do tvrdých suchých podmínek. Verze Super Light (technické enduro) se pozná podle charakteristického zeleného pruhu, lehká, měkká konstrukce kostry a gumová směs, speciálně navržená pro technické enduro, ideální do mokrých kluzkých podmínek. Verze Super Soft (extrémní enduro) se pozná podle charakteristického dvojitého zeleného pruhu: lehká konstrukce kostry s ultragumovou směsí, speciálně navržená pro extrémní enduro při nízkých rychlostech, ideální do mokrých kluzkých podmínek. Zadní pneumatika není kompatibilní se závody řady FIM, ale přední pneumatika může být použita v závodech FIM. Rozměry pneumatik naleznete na tomto odkazu.

Terra Force-EX XT

Pneumatika je určena pro technický Enduro Xross pro všechny typy extrémních terénů s prvotřídním výkonem, vynikající trakcí a odolností proti průrazu. K dispozici jsou verze Super (rychlé) a Super Light (technické enduro). Doporučena pro motocykly enduro a Dual-Sports, pro ty jezdce, kteří hledají obutí se skvělými jízdními vlastnostmi a potřebují silnou trakci pro jízdu v extrémních terénech.

1 Mitas Terra Force-EX XT (1)1 Mitas Terra Force-EX XT (2)

Pneumatika XT má extrémně agresivní dezén s výraznými vysokými hroty (cca 18 mm) a speciální profilovou konstrukci, která se nejlépe hodí do volného terénu a na měkký povrch. Dostupná je ve dvou verzích. Super (rychlé enduro) se pozná podle charakteristického žlutého pruhu, střední konstrukce kostry a směs je speciálně navržená pro vysokorychlostní enduro, ideální do tvrdých suchých podmínek. Verze Super Light (technické enduro) se pozná podle charakteristického zeleného pruhu, je lehká, měkká konstrukce kostry a gumová směs je speciálně navržená pro technické enduro, ideální do mokrých kluzkých podmínek. Pneumatika řady XT není kompatibilní s předpisy pro závody FIM. Rozměry pneumatik naleznete na tomto odkazu.

Terra Force-EX HT

Je navržena pro technický Enduro Xross pro všechny typy tvrdého terénu s vynikající trakcí a odolností proti průrazu. K dispozici je také ve verzi ICE se speciální směsí navrženou tak, aby fungovala i při nejnižších teplotách a byla vhodná pro hřebování. Doporučena pro motocykly enduro a Dual-Sports a pro jezdce, kteří nechtějí přestat jezdit ani v těch nejnáročnějších zimních podmínkách nebo v nejtěžším terénu po celý rok.

1 Mitas Terra Force-EX HT (1)1 Mitas Terra Force-EX HT (2)

Pneumatika v řadě HT má silnější zesílenou kostru s výrazně širokými a vysokými (cca 16,5 mm) hroty běhounu speciálně navrženými pro odolnost a trakci v náročném terénu. Hroty také obsahují předtvarované otvory, do kterých lze umístit buď vstřikované, nebo šroubovací ocelové hřeby z tvrdokovu. Směs ICE, označená charakteristickým zimním pruhem, je navržena tak, aby byla mimořádně odolná pro zimní jízdu na částečně nebo zcela zmrzlém povrchu a zůstala pružná až do -15 °C. Rozměry pneumatik naleznete na tomto odkazu.

Zdroj: TZ MitasLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama