Reklama

Držák na telefon ConnectedRide od BMW Motorrad

Velké množství jezdců při svém cestování používají navigaci na svém chytrém telefonu. Proto nejčastější otázkou je, jak jej přichytit na řídítka motocyklu. Na trhu je velké množství držáků a s jedním z nich, přichází i BMW Motorrad.

Držák ConnectedRide slouží k jednoduchému uchycení telefonu pro jeho pohodlné používání třeba jako navigace během jízdy. Kromě toho lze pomocí multifunkčního ovladače zobrazit navigační mapu a údaje o motocyklu, jako je úhel náklonu, zrychlení, zpomalení a mnoho dalšího a to prostřednictvím aplikace BMW Motorrad Connected.

1 Drzak na telefon ConnectedRide  BMW Motorrad (1)1 Drzak na telefon ConnectedRide  BMW Motorrad (3)1 Drzak na telefon ConnectedRide  BMW Motorrad (2)

Díky individuálně nastavitelným bočnicím je držák vhodný pro mnoho různých velikostí chytrých telefonů. Dokáže telefony indukčně nabíjet podle standardu Qi, a to maximálním výkonem 7,5 W, nebo kabelem přes konektor USB-C s výkonem až 7,5 W (1,5 A při 5 V). Informaci o stavu nabíjení telefonu poskytuje LED kontrolka, kterou lze vypnout. Pro zajištění bezpečnosti je možné Držák ConnectedRide uzamknout, v případě, že to základna na motocyklu umožňuje.

Držák ConnectedRide lze použít i na starších modelech BMW Motorrad (např. BMW R 1200 GS K50) a hodí se pro všechny motocykly BMW Motorrad vybavené volitelnou výbavou „Příprava pro navigační systém“, stejně jako pro motocykly vybavené Multifunkčním ovladačem a možností dodatečné montáže přípravy pro navigaci v servisech BMW Motorrad (kromě modelů R 1200 RT, R 1250 RT, K 1600). U starších motocyklů bez TFT přístrojového panelu je možné ovládání prostřednictvím ovládacího prvku „Příprava pro navigační jednotku SA 272“. Předpokladem pro zobrazení údajů o motocyklu je příplatková výbava „Palubní počítač Pro“. Držák ConnectedRide nelze používat se čtyřtlačítkovým držákem navigace.

Aby bylo možné plně využívat popsané funkce, je nutné mít nainstalovanou aplikaci BMW Motorrad Connected verze 4.0 nebo vyšší. BMW Motorrad doporučuje pro zajištění správné funkce vždy nainstalovat nejnovější aktualizace. Aby bylo možné aplikaci ovládat prostřednictvím ovládacího prvku přípravy navigačního systému, je nutné připojení Bluetooth a telefon musí být vybaven minimálně verzí 4.2, u starších verzí Bluetooth toto není podporováno. Párování Bluetooth probíhá v rámci aplikace BMW Motorrad Connected a je vyžadováno pouze jednou při prvním nastavení.

Doporučená prodejní cena je 5590 Kč vč. DPH.

1 Drzak na telefon ConnectedRide  BMW Motorrad (5)1 Drzak na telefon ConnectedRide  BMW Motorrad (4)

Do Držáku ConnectedRide lze upevnit chytré telefony s následujícími rozměry: minimální rozměry 130,1 x 65, 5 x 6,9 mm; maximální 162,5 x 78,1 x 8,8 mm.

Patří sem například následující mobilní telefony:

Apple: iPhone 7, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE 2, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max.
Samsung: Galaxy A3, Galaxy A8, Galaxy A8 Plus, Galaxy A9, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy S9, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy S21 Ultra 5G (tip: vložení do držáku ConnectedRide s modulem fotoaparátu vpravo dole), Galaxy S20 FE, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Note 20 Ultra.
Huawei: P20, P30.
Google: Pixel 2 XL.
HTC: U11.

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama