Reklama

BMW iRace: závodní režim pro začátečníky

BMW Motorrad oznámilo finální testování speciálního příplatkového jízdního režimu iRace spolupracujícího s GPS, který umožní začátečníkům zajíždět rekordní časy na zvoleném okruhu. Systém se zatím vyvíjí pouze pro motocykl S1000RR.

Jízdní režim si budete moci nastavit ve čtyřech úrovních: Beginner (začátečník), Sportsman, Advanced (pokročilý), Unlimited (bez omezení). Aktuálně prochází tento systém testy na okruhu na ostrově Man. Testovací jezdec BMW Motorrad, Helmut Schneller, podrobuje BMW S 1000 RR důkladným testům.

Funkce iRace slouží všem jezdcům, kteří by chtěli zlepšit své jízdní dovednosti na sportovním motocyklu a posunout své hranice dál. Do systému motocyklu nahrajete daný okruh v čase, kterého byste chtěli dosáhnout. Je možno nahrát i rekordní kola zajetá špičkovými jezdci mistrovství světa.

BMW irace jizdni rezim april

Systém spolupracuje s GPS a dokáže pilota přesně navádět v čase, ve kterém je dané kolo zajeto. Dává jasné povely, kdy řadit, jaké rychlostní stupně, kdy začít brzdit a kdy zatáhnout za plynovou rukojeť. Testovací jezdec byl po prvních jízdách na okruhu Man velmi překvapen. Nikdy na této trati nezávodil a již první jízdy v režimu Začátečník mu přinesli řádnou porci adrenalinu a vzrušení.

Čtvrtý den testování zajížděl již časy zaostávající pouhých osm vteřin za rekordem trati 16:50.202 sekundy stanoveným fenomenálním jezdcem Polem Hickmanem. Helmut prozradil, že si o systému myslel, že se jedná o šílený počin, ale nakonec zjistil, že je naprosto bezpečný.

Zdroj: AprílLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama