Pole Position pro Hickmana, druhý den nejrychlejším Rutter

Ačkoliv nedokázal Peter Hickman svůj čas z prvního kvalifikačního tréninku zlepšit, tak do zítřejšího závodu Grand Prix Macau vyjede z první pozice. Marek Červený obsadil v Qualifiyng celkově 15. místo.

Ve druhém kvalifikačním tréninku sice nedokázal Peter Hickman (MGM by Bathams) svůj čtvrteční čas vylepšit, ale přesto mu patří Pole Position na okruhu Guia Circuit vedoucím mezi svodidly a zdi domů hráčské metropole. Druhý Qualifiyng vyhrál jeho týmový kolega Michael Rutter s motocyklem Honda RC213V, když zajel čas 2:25,382. Osminásobný vítěz tak jen potvrdil, že bude Hickmanovi letos velmi těžkým soupeřem. Oba dva piloti s motocykly Panigale týmu Tak Chun Group by PBM Ducati David Johnson a John McGuinness obsadili místa třetí a čtvrté, přičemž Australan nechal 23-násobného vítěze Tourist-Trophy těsně za sebou.

Překvapením byl výkon Fina Erna Kostamy (MGM by Penz13), ten se zrychlil o 2,5 sekundy a nechal za sebou značkové kolegy Garyho Johnsona, Phillipa Croweho a Iana Hutchinsona, když obsadil 7. místo.

Český jezdec Marek Červený se proti prvnímu dni propadl o 2 místa, takže si vyjel 15. pozici na startovním roštu.