Reklama

Zero DSR/X: elektrické enduro

Společnost Zero Motorcycles do své nabídky elektrických motocyklů přidala zcela nový model, se kterým poprvé vstupuje do segmentu adventure. Asi by si to zasloužilo hezčí název než DSR/X, ale i tak se můžete těšit na výkon 100 koní, 225 Nm točivého momentu a na dojezd až 290 kilometrů.

Do jeho vývoje investovali více než 100 tisíc hodin, aby svým zákazníkům poskytli příjemný zážitek z dobrodružné sportovní jízdy. Model DSR/X má zcela nový motor Z-Force 75-10X, který produkuje výkon 100 koní při 3650 otáčkách a 225 Nm točivého momentu a baterii Z-Force 17,3 kWh Power Pack. Maximální rychlost je 180 km/h a hmotnost tohoto offroadového stroje je 247 kilogramů.

1 Zero DSR_X elektricky adventure (4)1 Zero DSR_X elektricky adventure (2)1 Zero DSR_X elektricky adventure (3)

Má kompletně přepracovaný rám a architekturu komponentů od Showa, které umožnily zvětšit světlou výšku. Přední 47 mm vidle s výškou zdvihu 190 mm je plně nastavitelná. Stejně tak je plně nastavitelné i zadní odpružení, které rovněž disponuje zdvihem 190 mm.

I když model DSR/X navazuje na počátky společnosti Zero Motorcycles, protože jejich úplně prvním strojem byl právě offroadový motocykl, zároveň představuje novou generaci všestranných motocyklů vybavených řadou moderních funkcí. DSR/X je řízený operačním systémem Cypher III+, je vůbec prvním elektrickým motocyklem, který využívá paket Bosch Motorcycle Stability Controls s offroadovými schopnostmi. Tato technologie, optimalizovaná speciálně pro jedinečnou rychlost a odezvu elektrického motoru Zero, zaručuje stabilitu a trakci na jakémkoli povrchu. Offroadový systém Bosch zahrnuje kombinovaný brzdový systém brzdění pro lepší využití účinnosti brzd a funkci Vehicle Hold, které poskytuje jistotu a stabilitu i na těch nejstrmějších svazích.

Přední devatenáctipalcové kolo je brzděno čtyřpístkovými brzdiči J.Juan, které se zakusují do dvou 320 mm kotoučů. Zadní 265 mm kotouč je brzděn dvoupístkem. Zadní vyplétané kolo má rozměr sedmnáct palců a spolu s předním jsou obuty na pneumatikách Pirelli Scorpion Trail II. Sedlo je ve výšce 828 mm, ale můžete si pořídit snížené 805 mm nebo naopak i vyšší 865 mm.

Model DSR/X je také vybaven sadou funkcí, které jsou dostupné pouze u produktů Zero Motorcycles. Mezi ně patří režim Park, což je funkce pomalého zpětného chodu a jízdy vpřed, užitečná při manévrování v úzkých nebo strmých prostorách. Motocykl je vybaven nejrychlejším nabíjením na trhu díky nabíjení z palubního nabíjecího systému 6,6 kW. S ním dobijete baterii na 95% za jednu hodinu. Pokud byste dobíjeli ze standardní sítě, počítejte s časem 10 hodin.

1 Zero DSR_X elektricky adventure (1)1 Zero DSR_X elektricky adventure (5)1 Zero DSR_X elektricky adventure (8)

Na plně nabitou baterii budete moci ujet až 290 kilometrů po městě. Pokud byste se vydali na okresky a dodržovali předepsanou 90 km/h rychlost, tak vám dojezd klesne na 216 kilometrů. A pokud se vydáte i na dálnici a nepojedete rychleji než 110 km/h, můžete počítat s kombinovanou spotřebou přibližně 185 kilometrů.

A konečně, DSR/X je také kompatibilní s mobilní aplikací Zero Motorcycles. Ta umožňuje majitelům ovládat téměř neomezené množství jízdních vlastností od rychlosti po točivý moment, a dokonce i funkci regenerace baterie. DSR/X je vybaven modulem Cellular Connectivity Module (CCM), který může uživatelům aplikace zasílat upozornění na cokoli, od informací o nabíjení, pádu motocyklu nebo jiných změnách stavu.

1 Zero DSR_X elektricky adventure (11)1 Zero DSR_X elektricky adventure (13)1 Zero DSR_X elektricky adventure (14)

Kromě možností customizace lze k modelu DSR/X vybírat z nabídky doplňků a příslušenství, které připraví jezdce na jakékoli dobrodružství. Kolekce volitelného příslušenství zahrnuje boční kufry, spodní kryty, plexištíty, kryty, horní a boční kufry a mnoho dalšího. Část úložných prostorů modelu DSR/X lze nahradit přídavnou baterií Power Tank, která zvýší celkovou kapacitu na téměř 21 kWh, nebo za modul rychlého nabíjení, který sníží minimální dobu nabíjení na přibližně jednu hodinu. Prodejní cena začíná na částce 24 495 amerických dolarů, což je přibližně 600 tisíc korun.

1 Zero DSR_X elektricky adventure (7)1 Zero DSR_X elektricky adventure (6)1 Zero DSR_X elektricky adventure (12)1 Zero DSR_X elektricky adventure (10)

Zdroj: Zero MotorcyclesLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama