Reklama

Je vaše motocyklová přilba bezpečná?

Ministerstvo dopravy Velké Británie (Department for Transport, DfT) v rámci svých preventivních aktivit zaměřených na motocyklisty spustilo v červnu 2010 novou internetovou stránku.

Na webu projektu „SHARP - The Helmet Safety Scheme“ s adresou si můžete zjistit, jak bezpečná je přilba, kterou buď již vlastníte, nebo si ji hodláte pořídit. Stačí zadat výrobce a název modelu Vámi zvolené přilby. Poté se zobrazí přesné informace o dané přilbě a zejména výsledek testu. Opačným postupem si můžete zadat kritéria výběru (počet hvězdiček, cena, výrobce) a vyhledat, které přilby splňují Vaše nároky. Systém hodnocení je stejný jako u hodnocení EuroNCAP, to znamená hvězdičkami. Pěti hvězdičkami jsou ohodnoceny ty nejbezpečnější přilby.

SHARP je nový projekt, přístupný nejširší veřejnosti v Evropě a je podle našeho názoru užitečnou pomůckou i pro české motocyklisty. Garance Ministerstva dopravy Velké Británie je, s ohledem na jeho zkušenosti v oblasti prevence, zárukou kvalitního a nestranného hodnocení přileb. I přesto, že stránky jsou pouze v anglickém jazyce, je velice snadné vyhledat vybraný model přilby a podívat se na její parametry a výsledek testu.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama