Reklama

Dodge Tomahawk: bláznivý nápad

Nikdo ani z řad těch největších snílků by před šesti lety nečekal od amerického Dodge představení extrémního motocyklu s osmilitrovým desetiválcem a výkonem plných 500 koní!

I když se jednalo pouze o koncept, celkový vzhled a konstrukce tohoto superstroje je natolik zajímavá, že vám musíme alespoň popsat některé „vychtávky“, které se u běžných produkčních motocyklů vůbec nepoužívají.

Tak předně je to motor, který pochází z nové generace supersportovního vozu Dodge Viper. Tento desetiválcový agregát má zdvihový objem neuvěřitelných 8300 ccm a disponuje parametry nad, kterými se doslova tají dech. Výkon 500 koní, točivý moment 678 N.m a potenciální nejvyšší rychlost je kolem 650 km/h!. Za tu by se nemuselo stydět ani leckteré malé letadlo. Proto už vůbec nepřekvapí skutečnost, že motocykl Dodge Tomahawk je pouze jednosedadlový a jezdec musí za krátkými řídítky doslova ležet asi tak, jako na dragsteru.

Dalším zázrakem je konstrukce podvozku, která je svým charakterem na hony vzdálena tomu motocyklovému, který se běžně používá. Spíše by se dalo tvrdit, že povozek s letmým zavěšením páru předních a zadních kol, se přibližuje některými prvky konstrukci, která je používána u automobilů.

Největší obdiv si ale zaslouží celkový design tohoto stroje, na němž si jeho konstruktéři dali opravdu záležet. Z bočního profilu vynikne masivní tělo leštěného rámu, ve kterém je uložena extrémní pohonná jednotka zabalená v efektním chromovém obalu. Tvarování sedla, umístění řídítek a originální přední světlomety jsou pak opravdovou třešničkou na dortu. Stačí se jen kochat pohledem, nemyslíte?

tapety_moto_Tomahawk_Ruzne_Tomahawk-001tapety_moto_Tomahawk_Ruzne_Tomahawk-002tapety_moto_Tomahawk_Ruzne_Tomahawk-003tapety_moto_Tomahawk_Ruzne_Tomahawk-004tapety_moto_Tomahawk_Ruzne_Tomahawk-012tapety_moto_Tomahawk_Ruzne_Tomahawk-013Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama