Reklama

Burger Aréna: největší streetfoodový festival na Motosalonu

Můžete se těšit na dva náklaďáky pěkně vyzrálého hovězího masa a k tomu minimálně bazén vychlazeného piva. Burger Aréna bude největší streetfoodový festival v Česku a poprvé ve své historii bude součástí motocyklového veletrhu Motosalon.

Při přípravě akce spojili síly pořadatelé dvou největších burgerových událostí v zemi – BURGERFEST a Burger Street Festival. Čeká je výzva v podobě čtyřech dní a až šedesáti tisíc strávníků. Pořadatelé dvou největší eventů, Bedřich Snášel a Zdeněk Střížek, se spojili a připravují BURGER ARENU.

„Obě akce – Burgerfest i třináctidílný putovní Burger Street Festival – mají skvělé jméno a desítky tisíc fanoušků. Burger Arena je ale pro nás společně výzva. Bude to největší, nejdelší a nejspíš i nejnavštěvovanější streetfoodový festival v zemi,“ popsal Bedřich Snášel, pořadatel Burger Street Festivalu.

Šedesát stánků a foodtrucků najde zázemí v majestátním pavilonu Z brněnského výstaviště a v jeho blízkém okolí. „Arénu koncipujeme i s ohledem na březnový termín jako částečně open air a částečně indoor akci. Food zónu samozřejmě doplní i další program,“ popisuje Zdeněk Střížek, organizátor pražského Burgerfestu, největší masožravé akce svého druhu v Evropě.

1 Burger Arena Motosalon (1)1 Burger Arena Motosalon (2)

"BURGER ARENA stejně jako náš tradiční BurgerFest není jen o burgerech. Oslovuje hlavně ty, kteří se chtějí pobavit, dobře se najíst a zažít kousek Ameriky ve vší své rozmanitosti. To do kombinace s motorkářským veletrhem Motosalon dokonale zapadá a toto spojení má potenciál stanovit nový návštěvnický rekord,“ uvažuje Zdeněk Střížek.

Bedřich Snášel do arény nese know-how své burgerové road show, která se obvykle koná u nákupních center. „Naše cílová skupina je díky tomu trochu odlišná a spojením silných stránek obou akcí vytváříme něco skutečně jedinečného. Kromě motorkářů chceme přilákat i rodiny s dětmi, které tradičně chodí nejen na Motosalon, ale i na obě naše akce,“ vysvětluje Snášel.

Očekávatelný „burgerový“ sortiment doplní i další pochoutky a nápoje, které k burgerové kultuře neodmyslitelně patří. A pořadatelé slibují, že na své si přijdou i ti, kteří hovězí maso nemusejí. „Burger Arena bude i „vege“ a „gluten“ friendly. Jinými slovy – u vybraných prodejců budou k dostání i burgery s chutnou náhražkou masa a stejně tak bezlepkové housky,“ nastínil Střížek.

1 Burger Arena Motosalon (3)1 Burger Arena Motosalon (4)

Všem typům návštěvníků je přizpůsobený i doprovodný program. Kromě cooking show na podiu, kde se představí čeští i zahraniční kuchaři a grill masteři, bude nachystaná škola vaření pro děti i dospělé, do arény přijede Jack Daniels truck.

Pořadatelé odhadují, že za čtyři dny se na festivalu sní desítky tisíc porcí. „Předpokládáme, že se spotřebuje přes pět tun hovězího masa a návštěvníci vypijí kolem deseti kubíků piva. Pro představu – to jsou dvě plně naložené nákladní auta masa a zahradní bazén plný piva,“ vypočítává Snášel.

BURGER ARENA otevře ve čtvrtek 5. března a skončí v neděli 8. března. Otevřeno bude každý den od 9 hodin do 19 hodin, v neděli pouze do 17 hodin. Do arény se neplatí zvláštní vstupné, přístupná je všem návštěvníkům Motosalonu.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama