Reklama

Triumph Trident: první fotografie prototypu

Obvykle se při testování připravovaných nových motocyklů objeví špionážní fotografie někde z okolí továrny, ale tentokrát Triumph všechny „paparazzi“ předběhl a sám vypustil do světa první fotografie jejich chystané novinky Trident.

Teprve před měsícem oznámil anglický výrobce, že znovu oživuje roadster Trident. Představil jeho designový koncept a ani jsme se nenadáli, už tu je s fotografiemi prototypu, který aktuálně testuje v okolí jejich továrny v Hinckley. Předprodukční model vypadá téměř jako představený prototyp, ale oproti němu je již plně funkční a homologovaný pro provoz na veřejných komunikacích.

2 Triumph Trident prototyp 2021 (1)2 Triumph Trident prototyp 2021 (3)

Z fotografií je patrné, že jej osadil kvalitními komponenty, jako jsou brzdy Nissin nebo tlumiče Showa. Obuté je na pneumatikách Michelin Road 5. Do výbavy by měl dostat všechna světla vybavená technologií LED, elektronický plyn a také kulatý digitální displej. Z elektronických asistentů by ještě mohl mít kontrolu trakce, přednastavené jízdní režimy nebo náklonové ABS.

Skvěle vypadá držák registrační značky se zadním světlem, který kopíruje zadní kolo jako miniblatníček a je z levé strany přichycený přímo ke kyvné vidlici místo tradičního uchycení na podsedlovém rámu. Celkový design Tridentu je vážně povedený, od kulatého světlometu, přes buclatou tvarovanou palivovou nádrž až po úzké sedlo lomící se směrem vzhůru.

2 Triumph Trident prototyp 2021 (4)2 Triumph Trident prototyp 2021 (2)

Bohužel kromě fotografií zatím ještě Triumph žádné informace o svém motocyklu nezveřejnil a tak můžeme pouze spekulovat o motoru nebo o jeho zdvihovém objemu. Mohli by se však držet objemu 660 ccm a motocykl prodávat i v úpravě pro držitele řidičského oprávnění skupiny A2. Triumph každopádně slíbil, že podrobnější informace zveřejní již brzy a motocykl bude v prodeji již na jaře příštího roku.

Zdroj: TriumphLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama