Reklama

Triumph vrací do nabídky model Trident

Nekapotovaný model Trident je bezesporu významnou součástí historie značky Triumph. Bohužel v sedmdesátých letech neustál konkurenci japonských motocyklů. Tehdy ho poháněl řadový tříválec a nejinak tomu bude i s novinkou, kterou chystají představit v příštím roce.

Roadster Trident se v nabídce Triumphu objevil poprvé v roce 1968 a setrvával v ní až do roku 1975, kdy zkrátka nedokázal čelit dnes již legendárnímu Honda CB 750. Druhou šanci mu dal o patnáct let později John Bloor a dokonce se tento tříválec nabízel ve dvou kubaturách a to 750 a 900. Prodával se až do roku 1998.

1 Triumph Trident prototyp (18)1 Triumph Trident prototyp (1)1 Triumph Trident prototyp (14)

Třetí šanci dostane Trident v příštím roce a ruku na srdce, obstát v konkurenci japonských naháčů Honda CB650R nebo Yamaha MT-07 bude velmi těžké. Triumph při jeho představení v londýnském muzeu designu sebevědomě prohlásil, že jejich motocykl bude kvalitně zpracován, bude se pyšnit vynikajícími jízdními vlastnostmi a bude mít velmi dobrou výbavu, ale také atraktivní cenu. Těžko říct, jak to mysleli, protože Triumphy obecně nepatří mezi levné motocykly a pochybuji, že se dostanou s cenou pod 200 tisíc, za které si můžete výše uvedené konkurenty pořídit již nyní.

1 Triumph Trident prototyp (2)1 Triumph Trident prototyp (8)1 Triumph Trident prototyp (9)

Na druhou stranu, kdo by chtěl vyčnívat z davu, tak si rád pár tisícovek připlatí a bude mít stylový neokoukaný stroj, kterým by Trident mohl a měl být. Líbí se mi jednoduchost tohoto modelu a také jeho retro prvky, jako je kulatý budík, kulatý přední světlomet, robustní nádrž a pohodlné širší sedlo. Pohánět jej bude tříválec a to je vše, co samotný výrobce prozradil. Na bližší parametry si tedy budeme muset počkat do příštího roku.

Z fotografií je vidět, že bude motocykl vybaven digitálním displejem ovládaný pomocí křížového ovladače umístěného na řídítku, veškerá světla budou již ledková a o bezpečné zastavení se vám postarají dvoupístkové brzdy Nissin. Prototyp Tridentu vypadá velmi dobře, počkejme si tedy do příštího roku, jak jej nakonec designéři představí světu ve finální verzi.

1 Triumph Trident prototyp (10)1 Triumph Trident prototyp (11)1 Triumph Trident prototyp (12)1 Triumph Trident prototyp (13)1 Triumph Trident prototyp (15)1 Triumph Trident prototyp (17)1 Triumph Trident prototyp (3)1 Triumph Trident prototyp (4)1 Triumph Trident prototyp (5)1 Triumph Trident prototyp (16)1 Triumph Trident prototyp (7)1 Triumph Trident prototyp (6)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama