Reklama

Suzuki GW 250: malý blesk

Tak trochu ve stínu představených novinek pro rok 2012 zůstal jeden zajímavý maloobjemový stroj, Suzuki GW 250 Inazuma.

Asijské trhy tohoto malého „Kinga“ nabízejí už nějaký ten rok, podobně je tomu i v Brazílii. V Evropě má ale premiéru. Rodina čtvrtlitrů z japonské produkce se tím pádem na evropském trhu rozrostla o dalšího člena. Na první pohled se zdá, že pro Kawasaki Ninja 250R a Honda CBR 250R to nebude zcela přímý konkurent, ovšem první zdání klame.

Řadový vodou chlazený dvouválec o obsahu 248 ccm dodává v plném nasazení 24 koní výkonu a použitá šestistupňová převodovka je podle výrobce dokonale sladěna pro jeho průběh. Ani u těchto menších objemů se už neobejdeme bez elektroniky a v případě GW 250 pomáhá jemnému chodu motoru elektronická kontrola vstřikování ECM. Mimo jiné dokáže zajistit i optimální spalování, což má vliv jak na spotřebu paliva, tak na emise.

Design hned na první pohled určí podobnost s modely větších sourozenců jako je B-King a modelová řada GSR. Sladění jednotlivých detailů malé Inazumy je jemně dotažené a vše působí vyváženým dojmem. Ani kokpit s přístrojovou deskou nebyl šit horkou jehlou. Prolnutí analogového otáčkoměru a digitálních ukazatelů je nenásilné a vše je dobře čitelné. Navíc je zde možnost nastavení intenzity podsvícení displeje. Solidní zpracování potom uzavíra přednímu pohledu dominující přední světlomet alá B-King. Oficiální cena pro český trh zatím nebyla oficiálně stanovena, podle našich předpokladů by se ale měla pohybovat pod 100 000 Kč.

suzukisuzukisuzukisuzukisuzukisuzukiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama