Reklama

Suzuki Gladius: následovník SV

Suzuki Gladius chce na vázat na vše dobré z modelové řady SV a pomoci mu k tomu má i nový příhradový rám, vylepšený podvozek a nápaditý design.

Suzuki SV 650 patřila k nejpovedenějším motocyklům posledních let. Její nástupce, nazvaný Gladius, si proto z konstrukce SV vypůjčil celou řadu komponentů. Asi nejnápadnější je vidlicový dvouválec o objemu 645 ccm, který poskytuje dvousetkilovému Gladiusu největší výkon 55 kW a slušný točivý moment 65 N.m. Motor má celou řadu úprav především proto, aby plnil pro soudobé motocykly až zbytečně přísné emisní limity (plní normu Euro 3). Řada dalších změn by měla mimo jiné zlepšit tah motoru od nižších a středních otáček. Vylepšení doznala také šestistupňová převodovka a mechanismus spojky. Oba válce vidlicového motoru jsou pak ošetřeny stejným materiálem SCEM jako u nového supersportu GSX-R1000.

Rám tvoří tuhá kombinace prostorového trubkového rámu s páteřovým nosníkem. Přední vidlice sice není „obrácená“, nicméně jízdní vlastnosti mají patřit k nejlepším v této třídě. Něžné pohlaví pak ocení i nízko položené sedlo (785 mm nad zemí), přičemž se Suzuki Gladius dodává také se systémem ABS. Nejvyšší rychlost tohoto stroje může být až 195 km/h a na českém trhu si jej můžete nyní koupit za cenu 184 000 Kč. O konkurenci ale nemá ani tento nekapotovaný motocykl nouzi, především nová Duacati Monster je v tomto segmentu velkým hráčem.

Gladius053O08351Gladius885I73483Gladius885I73604GladiusSuzuki Gladius7Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama