Reklama

Honda Hawk11: vrátí se legendární motocykl?

Už nějakou dobu se hovoří o tom, že by Honda mohla znovu oživit svůj legendární model Hawk. Poháněný by mohl být osvědčeným dvouválcovým motorem z cestovního endura Africa Twin.

Zvěsti o příchodu nové generace Hawka rozvířil i japonský časopis Young Maschine, který představil svoji vizi tohoto modelu a jak se již několikrát v minulosti ukázalo, tihle Japonci měli na tyhle novinky „čich“. Nebo mají zřejmě opravdu velmi dobré kontakty směrem do centra firmy.

1 Honda Hawk Young Machine (1)1 Honda Hawk Young Machine (2)

Spekulacím učinila zadost sama Honda. Oznámila, že opravdu připravuje koncept modelu Hawk, s názvem Hawk11, a světe div se, je hodně podobný konceptu od Young Machine. Každopádně jeho prvotní představení je naplánováno na motocyklový veletrh v Ósace, který se bude konat ve dnech od 19. do 21. března.

Žádné další informace k tomu Honda nepřidala, ale dle YM by měl být tento motor poháněn dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 1084, tedy tím, který se již několik měsíců úspěšně montuje do cestovních endur Africa Twin. Spekulovat můžeme i o tom, jestli bude model určený pouze pro japonský trh, nebo se dostane i k nám do Evropy. Na odpovědi na tyto otázky si budeme muset ještě pár dní počkat.

Zdroj: Young MachineLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama