Reklama

Ducati Streetfighter 848 a Mercedes SLK 55 AMG: žlutá kavalerie

Spolupráce mezi Ducati a Mercedesem má další společné jmenovatele v podobě žlutě lakovaných dopravních prostředků. Oba extrémní stroje jsou nyní vystaveny v showroomu na pražském Chodově.

České zastoupení značky Mercedes-Benz nyní představuje návštěvníkům showroomu v Praze 4 - Chodov do 10. dubna dva zajímavé exponáty. Jedná se o SLK 55 AMG a Ducati Streetfighter 848 se shodným lakováním „Streetfighter yellow“. AMG Perfomace Studio se inspirovalo streetfighterem od Ducati a v rámci programu individuálních úprav vozů Mercedes-Benz, připravilo tento otevřený vůz, který se kromě speciálního laku vyznačuje také žlutým prošíváním dílů potažených černou kůží Nappa, žlutě podsvícenými prahy vozidla s nápisem AMG a dalšími doplňky.

Zatímco technika streetfigteru od Ducati je pravidelným čtenářům Motofora známa, SLK 55 AMG je vybaveno osmiválcovým motorem o výkonu 422 koní s největším točivým momentem 540 N.m. Zrychlení z 0 - 100 km/h zvládne tento dvoumístný roadster za 4,5 sekundy. Vysokou úroveň jízdní dynamiky zajišťuje sportovní podvozek AMG s přímým řízením, systém Torque Vectoring Brake, třístupňový stabilizační systém ESP a vysokovýkonná brzdová soustava AMG. Portfolio programu AMG Performance Studio sahá od speciálních laků a kožených čalounění,přes obložení interiéru, náročná technická řešení, až po rozsáhlé karosářské úpravy. Takže pokud nemáte hluboko do kapsy, prázdnou garáž a žlutá se vám líbí, určitě vás oba stroje budou zajímat.

SLK1Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama