Reklama

Ducati Monster 30° Anniversario: limitovaná edice

Už tři desetiletí je na trhu nekapotovaný streetfighter Monster. To je bezpochyby velký důvod k oslavě, a tak se Ducati vytasila s výroční limitovanou verzí, kde bude vyrobeno pouhých 500 kusů. Těšit se však můžete na laďáček od Termignoni, brzdy Brembo Stylema a špičkový podvozek od značky Öhlins.

Kdyby někdo před třiceti lety řekl designérovi Miguelu Galluzzimu, že se jeho vlastní postavená motorka stane jedním z nejprodávanějších modelů italské Ducati, asi by si poklepal na čelo. Osud tomu chtěl a jeho stroj se objevil v nabídce pod jménem Monster 900. Od té doby se vyrobilo a prodalo více než 350 tisíc Monsterů v různých kubaturách. Poslední největší proměnu dostala „Příšera“ v roce 2021 a rádi přiznáme, že to byla velmi povedená změna, ostatně o tom si můžete přečíst v našem testu.

1 Ducati Monster 30 Anniversario (3)1 Ducati Monster 30 Anniversario (4)1 Ducati Monster 30 Anniversario (2)

Monster byl jednoduchý stroj, bez kapotáže a se širokými řídítky, s perfektním podvozkem, s živelným motorem naladěným na sportovní jízdu. Bez obav jste se s ním klidně mohli postavit i na startovní rošt nebo si užít jeho hbitosti na vašich oblíbených klikatých silnicích. Snadno jste se s ním propletli i mezi auty v dopravní špičce, je totiž lehký, obratný a dobře se vede.

Tyto vlastnosti si Monster nese s sebou s každou další představenou generací a nejinak tomu bude i s jeho výroční verzí 30° Anniversario kterých bude vyrobeno jen 500 kusů a každý z nich bude opatřen štítkem s jeho výrobním číslem a certifikátem pravosti. Nepochybuji ani vteřinu, že budou vyprodané během pár dnů, a to i přesto, že jeho cena bude 18 590 eur, tedy přibližně 450 tisíc korun, což je o 100 tisíc korun více, než jeho špičková verze Monster SP, na jehož základech je limitovaná edice postavená.

Vlastně mají spolu hodně společného, téměř všechny komponenty mají spolu s verzí SP totožné, ale na druhou stranu, jedná se o ty nejlepší, a tak se vlastně ani není čemu divit, když zůstali beze změny. Těšit se tak můžete na podvozek Öhlins s přední vidlicí NIX30, od stejné značky je také tlumič řízení a o bezpečné zastavení se vám postarají brzdy Brembo s monobloky Stylema.

Poháněný bude motorem Testastretta 11° o zdvihovém objemu 937 ccm, vybrat si budete moci ze třech přizpůsobitelných jízdních režimů, včetně nového režimu Wet určeného pro jízdu na mokrém povrchu. Ve výbavě zůstává i třístupňové náklonové ABS, osmistupňová kontrola trakce, systém proti zvedání předního kola, třístupňový launch control a obousměrné rychlořazení.

1 Ducati Monster 30 Anniversario (18)1 Ducati Monster 30 Anniversario (7)1 Ducati Monster 30 Anniversario (9)

Co je však u limitky nového je jeho výroční „30th Anniverasy design“ ve stylu italské Trikolóry. Po zapnutí klíčku se na displeji objeví speciální animace věnovaná pouze tomuto výročí. Na sportovním sedlu jezdce bude vyšito logo s třicítkou a na spolujezdcovo dostanete krytku pro případ, že byste jezdili sami. Výfuky od Termignoni jsou homologované a bez obav se s nimi můžete vydat i do běžného provozu. O kvalitní obutí se postarala italská firma Pirelli s jejich pneumatikami Diablo Rosso IV.

Do výbavy obdržíte plachtu, abyste si mohli váš motocykl přikrýt a ochránit jej před prachem, ale byla by to škoda ukrývat, protože tahle limitovaná edice dostala také pěkná kovaná kola ze slitiny hliníku, blatníčky z karbonu a je také o téměř dva kilogramy lehčí, než je verze SP. S plnou palivovou nádrží váží 184 kilogramů.

1 Ducati Monster 30 Anniversario (5)1 Ducati Monster 30 Anniversario (1) 1 Ducati Monster 30 Anniversario (6)1 Ducati Monster 30 Anniversario (8)1 Ducati Monster 30 Anniversario (10)1 Ducati Monster 30 Anniversario (11)1 Ducati Monster 30 Anniversario (12)1 Ducati Monster 30 Anniversario (13)1 Ducati Monster 30 Anniversario (14)1 Ducati Monster 30 Anniversario (15)1 Ducati Monster 30 Anniversario (16)1 Ducati Monster 30 Anniversario (17)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama