Reklama

Beachman 64: elektrický café racer

Kalifornský splněný sen v rukou kanadských customerů. Tak by se dal nazvat elektromotorem poháněný motocykl Beachman 64, za jehož vznikem stojí dva letití kamarádi, Ben Taylor a Steve Payne.

Když se řekne Kanada, rozhodně nikoho z nás jako první slovo nenapadne pláž, ačkoliv ani v této zemi není o ně nouze. Proč tedy Taylor s Paynem postavili retro café racer s tímto označením? Zkrátka proto, že Ben Taylor miluje pláže, miluje surfování a miluje život v Kalifornii, která je rájem surfařů. Jejich životní styl je jen surf, motorka a mít dostatek peněz na benzín.

1 Beachman 64 (5)1 Beachman 64 (1)1 Beachman 64 (4)

Tohle je styl, který Taylora, jehož původní profesí je marketingový specialista, natolik oslovil, že dokázal přesvědčit svého kamaráda Steva Payna, aby mu pomohl postavit tento vysněný stroj, se kterým chce cílit zejména na mladou generaci motorkářů. Steve Payne má za sebou již několik na zakázku postavených motocyklů a se svými zkušenostmi tak dokázal Taylorovi pomoci splnit jeho sen. Ten totiž ve svém rodném Vancouveru jezdil pouze na mopedu, ale po celou dobu snil o tom, že si pořídí svůj vlastní café racer.

Beachman 64 je postavený na základech Honda CB125, jeho designem se snažili přiblížit motocyklům ze šedesátých let, téměř dva roky pracovali na vzhledu jejich stroje, než byli konečně spokojeni. Velkou inspiraci hledali u motocyklů značek Honda a Kawasaki.

1 Beachman 64 (2)1 Beachman 64 (3)

Asi nejtěžší částí při stavbě tohoto motocyklu bylo pořízení elektromotru, baterií a všech dalších součástek, které pro pohon elektromotorem bylo třeba. Požadavek měli, aby i tyto komponenty měly co nejvíce retro vzhled, a to se v elektro světě velmi těžko shání, neboť většina výrobců se zaměřuje spíše na moderní až futuristický vzhled. Nakonec se shodli na 72V elektromotoru umístěném v náboji zadního 18palcového kola. Udávaný dojezd je až 90 kilometrů, ale do budoucna jej chtějí ještě zvýšit.

S motocyklem Beachman 64 by chtěli uspět na trzích v zemích, kde je čilý přímořský život, prodávat jej chtějí nejvíce v Americe, Austrálii a v jižních státech Evropy. Tak uvidíme, jak se jim bude dařit, třeba za pár let, až se budete procházet podél pláže v Itálii potkáte nějakého surfaře, který se bude prohánět na motocyklu Beachman 64.

Zdroj: BeachmanLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama