Reklama

Aprilia Tuono V4R: ryzí dravec

Značka Aprilia vyslyšela prosby zákazníků a očesala svůj superbike RSV4. Světlo motocyklového světa tak spatřilo zbrusu nové Tuono, které má logicky dva válce navíc oproti minulému modelu.

Drsný „naháč“ nese označení Tuono V4R a z technického pohledu vychází z kapotovaného supersportu RSV4. Stejné označení závodní výbavy proto dostala i tato novinka. V její výbavě najdeme systém APRC, jenž zahrnuje kontrolu trakce, kontrolu zdvihu předního kola a asistenta pro rychlý start neboli systém launch control, dále pak špičkové brzdy Brembo s radiálními třmeny.

Vidlicový čtyřválec italské nekapotované novinky produkuje výkon až 162 koní při 11 000 otáčkách a točivý moment o síle 110 N.m, což je na naked-bike skutečně hodně. Použité komponenty a špičková technika tak jednoznačně zajistí opravdu velkorysou porci jízdních zážitků. A pokud se vám tenhle stroj líbí, můžete pro něj hlasovat v anketě moto roku.

aprilia_tuono_v4_r_2011_02aprilia_tuono_v4_r_2011_01aprilia_tuono_v4_r_2011_04aprilia_tuono_v4_r_2011_05Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama