Reklama

Sete Gibernau: Jeho nepřátelství s Valentinem Rossim

Díky své přítomnosti při testech MotoGP v Sepangu se dostal Sete Gibernau opět do světla ramp. MOTOFORUM.cz se vrací k událostem, které v Kataru 2004 a Jerezu 2005 nepřátelství mezi Rossim a Gibernauem rozpoutali.

Devítinásobný vítěz GP Sete Gibernau pracoval při testech v Sepangu jako «Riding Coach» a mentální trenér Daniho Pedrosy. Manuel «Sete» Gibernau byl 2003 a 2004 největším soupeřem Valentina Rossiho v MS-MotoGP, vždy byl za ním vicemistrem světa.

V říjnu 2004 podal tým Gresini protest proti Rossiho týmu Yamahy, neboť jeho mechanici v noci vyčistili jeho startovní místo na okruhu Losail Circuit v Doha/Kataru s pomocí kartáčů a Burn-outs s paddockovými skútry tak, aby zde bylo více gripu. To bylo samozřejmě proti předpisům, Rossi byl potrestán posunutím na poslední startovní místo na roštu - a při stíhacím jízdě v závodě havaroval.

Ital od té doby Gibernaua přehlížel, nevěnoval mu jeden jediný pohled. Španěl od té doby nevyhrál žádný závod. A při GP v Jerezu v květnu 2005 podjel Rossi do té doby vedoucího jezdce s Hondou a poslal ho nečistým způsobem do kačírku - Rossi vyhrál před Gibernauem.

rossi a gibernau 1 rossi a gibernau 2 rossi a gibernau 3

Při vyhlašování vítězů tisícovky fanoušků Sete Gibernaua skandovali: „Rossi, hijo de puta“, (Rossi, ty zkurví synu). Ovšem mistr světa slavil toto své vítězství ve velkém stylu - jako kdyby se nic nestalo.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama