Reklama

Dalšími legendami budou Roberts jr. a Lucchinelli

Marco Lucchinelli a Kenny Roberts jr., mistři světa 500-ccm 1981 a 2000 vstoupí do «Hall of Fame» mistrovství světa silničních motocyklů. Tím se počet těchto motocyklových legend rozšíří na 26.

Mistři světa královské kubatury Kenny Roberts jr. a Marco Lucchinelli, kteří se stali v letech 2000 a 1981 mistry světa, budou v průběhu sezóny 2017 jmenováni do «Hall of Fame» mistrovství světa silničních motocyklů. Carmelo Ezpeleta, CEO Dorna Sports, sám tuto ceremonii provede při závodech na okruzích Circuit of the Americas a v Mugellu.

Robertsovi jr. se tato pocta dostane při Grand Prix of the Americas v Austinu. Začal jezdit v roce 1996 v královské kubatuře, když měl za sebou jednu sezónu - 1995 - ve 250 ccm. 1999 vyhrál své první čtyři závody a s motocyklem Suzuki se stal vicemistrem světa. O rok později vyhrál opět čtyřikrát, na konci se ziskem 258 bodů a s náskokem 49 bodů na Valentina Rossiho stal mistrem světa.

Lucchinelli obdrží status legendy při závodě Grand Prix na «Autodromu Internazionale del Mugello». Stal se mistrem světa královské kubatury 1981, když pět let předtím debutoval v MS. 1980 vyhrál svůj první závod a v MS skončil celkově třetí. 1981 nebyl muž pocházející z Ligurii prakticky k zastavení: Vyhrál celkem pětkrát a na konci roku se stal mistrem světa.

Prvním jezdcem, kterému se dostalo pocty získat status legendy MotoGP, byl pětinásobný mistr světa Mick Doohan z Austrálie. Ten získal tuto poctu 2000 v Mugellu. Svou kariéru začal Australan 1989 v Japonsku. Doohan vyhrál celkem 54 závodů Grand Prix a získal 58 Pole-Position. Teprve 2014 ho překonal v počtu vítězství v jedné sezóně Marc Márquez. Doohan vyhrál 1997 celkem 12 z 15 závodů v sezóně, Márquez trumfoval 2014 celkem 13x - ovšem z 18 závodů v sezóně.

V loňském roce byli mezi legendy uvedeni Uncini a Crivillé. Španěl byl do síně legend uveden v rámci Grand Prix Catalunya, Ital potom při domácím závodě GP v Misanu.

Závěrem se můžete podívat, kdo všechno mezi legendy MotoGP patří: Giacomo Agostini, Alex Crivillé, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Nicky Hayden, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali a Franco Uncini.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama