Reklama

Yamaha Ténéré Spirit Experience 2023: zažijte opravdovou rallye

Každý majitel modelu Ténéré 700 může nyní zažít největší dobrodružství svého života. Dvaceti vybraným zákazníkům umožní Yamaha jet vybranou rallye po boku závodního týmu Ténéré World Raid Teamu. Přichystá jim kompletní servis i zázemí po celou dobu účasti na závodu.

Model Yamaha Ténéré 700 byl uveden na trh v roce 2019 a od té doby se jich prodalo více než 40 tisíc. Oblíbu si získal kvůli jeho univerzálnosti, nízké hmotnosti a dvouválcovému motoru CP2 s vysokým točivým momentem. V loňském roce v jeho sedle vyhrál Alessandro Botturi, jezdec Ténéré World Raid Teamu, Tunisia Desert Challenge.

1 Yamaha 700 Tenere (15)1 Yamaha 700 Tenere (14)1 Yamaha 700 Tenere (13)

Společnost Yamaha Motor se rozhodla jezdcům, kteří budou chtít, účastnit se nejslavnějších světových rallye závodů s oficiálním týmem Yamaha World Raid Team. Celkem 20 zákazníků značky Yamaha bude se svými motocykly přepraveno na vybraný rallye závod, kde pojedou po skutečné i paralelní trase závodníků a každý večer budou bivakovat po boku závodního týmu.

Zážitek Ténéré Spirit Experience, který jménem společnosti Yamaha pořádá bývalý šampion v enduru a manažer dakarského závodního týmu Marc Bourgeois prostřednictvím své společnosti MBSM, je určen majitelům motocyklů Yamaha Ténéré, kteří chtějí posunout své adventure ježdění na další úroveň a okusit skutečné rallye bez intenzivního tlaku soutěže a zároveň mít možnost poznat krásy krajiny, kterou nabízí.

1 Yamaha 700 Tenere (16)1 Yamaha 700 Tenere (17)1 Yamaha 700 Tenere (2)

Ténéré Spirit Experience je komplexní balíček, který je navržen tak, aby pokryl všechny aspekty přípravy, letů, přepravy motocyklů a účasti na rallye vybrané zákazníkem. Každý jezdec může před událostí navštívit centrum Ténéré, která jsou ve Francii a Maroku, kde může obdržet školení ohledně svých jízdních nebo navigačních dovedností. O vše ostatní od začátku až do konce se postará MBSM, včetně každodenních předzávodních instruktáží, logistiky, technické pomoci, montáže GPS sledovacích zařízení, snídaně, večeře a kempování.

Zákazníci budou na akcích Ténéré Spirit Experience jezdit na vlastním stroji, ale nemusí se obávat přílišných úprav. Technici MBSM před jízdou vybaví každý motocykl speciálními koly a pneumatikami a také navigačním zařízením – v některých případech bude muset být účastníkovo Ténéré pro konkrétní akce vybaveno také přídavnou palivovou nádrží.

1 Yamaha 700 Tenere (26)1 Yamaha 700 Tenere (21)1 2020 Yamaha Tenere 700 Rally Edition (8)

Ténéré Spirit Experience 2023 zahrnuje čtyři nejslavnější soutěže rallye, počínaje dubnovou Morocco Desert Challenge a květnovou Hellas Rally. Po letní přestávce pokračují v září závodem Transanatolia a v říjnu je zakončí závod Tunisia Desert Challenge. Jezdci Ténéré Spirit Experience budou sdílet bivak s jezdci Ténéré World Raid Teamu Alessandrem Botturim a Polem Tarrésem, kteří se zúčastní vybraných závodů, a do různých závodů se zapojí i další špičkoví hostující jezdci.

Více informací o zážitku Ténéré Spirit Experience a centrech MBSM Ténéré najdete na webových stránkách MBSM Ténéré Spirit Experience

Zdroj: Yamaha MotorLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama