Gas Gas ES 700 a SM 700: poprvé na silnici

Španělská Gas Gas vstupují do nové životní etapy. Představili svůj první model, se kterým můžete vyrazit do silničního provozu. Na výběr budete mít mezi endurem nebo supermotem, obě budou poháněné jednoválcem o zdvihovém objemu 693 ccm a výkonu 75 koní.

Firma Gas Gas je od roku 2019 součástí koncernu Pierer Mobility AG, kam také patří rakouská KTM a švédská Husqvarna. Díky tomu tak Španělé mohou sdílet velké množství komponent, ale hlavně pohonné jednotky, které již nyní pohánějí 690 řadu u KTM a 701 u Husqvarny. Ovšem Gas Gas na silnici jednoznačně nepřehlédnete, poznáte je podle výrazné červené barvy s bílými nálepkami.

1 Gas Gas SM 700 (1)1 Gas Gas SM 700 (2)1 Gas Gas ES 700

V trubkovém ocelovém rámu je usazený jednoválcový motor o zdvihovém objemu 692,7 ccm, jehož výkon 75 koní je dostupný při 8000 otáčkách a servisní interval je stanoven na 10 tisíc kilometrů. Oba modely budou vybaveny špičkovou elektronikou zahrnující kontrolu trakce, náklonové ABS, které lze zcela vypnout na zadním kole, obousměrné rychlořazení a také přednastavené dva jízdní režimy. Každý model bude mít navíc i jízdní režim přímo určený přímo pro jejich styl, tedy pro supermoto to bude agresivnější plyn a minimální kontrola trakce, aby si jezdec mohl naplno užít driftování v zatáčkách.

O tlumení nerovností se u Supermota SM 700 postará stavitelný podvozek od WP Apex, vpředu jsou 48 mm vidle, vzadu jeden plně stavitelný tlumič. Sedmnáctipalcová litá kola jsou obuta na pneumatikách Continental ContiAttack SM EVO. Suchá hmotnost motocyklu je 148,5 kilogramů a sedlo je ve výšce 898 mm. Enduro je o jeden kilogram lehčí a sedlo má ve výšce 935 mm.

Endurová verze ES 700 bude vybavena podvozkem WP XPLOR a brzdiči od Bremba. Jízdní režim Enduro umožní zcela vypnout ABS a kontrolu trakce na zadním kole a minimalizovat ABS na předním. Samozřejmostí je také velké množství doplňků, kterými můžete dovybavit nejen motocykl, ale také vás samotných. Cena zatím nebyla stanovena.

1 GasGas ES SM 700

Zdroj: Gas GasLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama