Reklama

Ducati Hypermotard 1100 EVO/S: ještě divočejší

Italská Ducati pro letošní rok trochu omladila svůj model Hypermotard 1100. Konstruktéři mu naordinovali redukční dietu a přidali výkon jeho dvouválci.

Výstřední Ducati Hypermotard 1100 dostal letos nejen menšího bratříčka označeného 796, ale přichází ve dvou nových provedeních EVO a S. O co jde? No v podstatě o změny na poli techniky a ušetření cených kil. Nyní Hypermotard EVO váží suchých 172 kilogramů a verze S nahrazující stávající „esko“ je ještě o kilo lehčí. Co se týče výkonu, ten je papírově stejný jako u dosavadního provedení (tedy 95 koní), ale jeho průběh je úplně jiný, takže je dále podpořena výbušnost motoru. Vždyť točivý moment o velikosti 103 N.m je k dispozici již při 5700 otáčkách, takže si dokážete představit že zadní letmo uložené kolo o šířce 180 milimetrů má hodně práce i na suchém asfaltu.

Ducati Hypemotard se tak zase o něco přiblížil závodním supemotardům a přitom neztratil nic ze svého kouzla. Jen zkušený jezdec však využije potenciál tohoto stroje v běžném provozu. Cena novinky začíná pod třstatisícovou hranicí. Verzi Hypermotard S EVO pak pořídíte za 355 000 Kč.

WMK_Ducati_Hypermotard-1100evoSP_01WMK_Ducati_Hypermotard-1100evoSP_03Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama