Reklama

Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak

Ducati zbrojí na plné čáře a všechny své závodní úspěchy přetavuje do podoby civilních verzí, které jsou běžně k dostání.

Zatím posledním počinem této charismatické italské značky je představení zvláštní edice Multistrada 1200 S Pikes Peak Special Edition. Označení dává jasně najevo odkaz na dosažené úspěchy v závodech do vrchu „Pikes Peak“ v Coloradu na severoamerickém kontinentu. Právě v sezóně 2010 zde pro Ducati vybojoval cenné vítězství Greg Tracy a v závěsu za ním Alexander Smith. A italská značka se i letos v červnu pokusí obhájit svůj loňský triumf nejrychlejšího času ve své třídě.

Typické válečné barvy Ducati Corse se samozřejmě přenesly z originálních závodních strojů na právě vytvořenou speciální edici multistrady, přičemž případní zájemci o tyto zajímavé repliky se můžou ještě těšit na laděný výfukový tlumič od Termignoni. Za účelem dalšího snížení celkové váhy motocyklu je z uhlíkových vláken ušitý i přední blatník, „zoban“ náporového sání a větrný štítek nad přední maskou. Bystrému oku určitě neunikne jemná lahůdka v podobě detailu červených švů lemujících obrys sedla.

Místo závodu „Pikes Peak International Hill Climb“ alias „Race to the Clouds“ se nachází v oblasti Skalistých hor (Rocky Mountains), západně od Colorado Springs. Startovní čára je vyznačena v nadmořské výšce „pouhých“ 2862 m nad mořem, v cíli je už docela pěkný rozhled z výšky úctyhodných 4301 m.n.m. První závody se zde jely už v roce 1916.

pikespikespikespikespikespikespikespikespikesLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama