Reklama

Yamaha Moro 07, Wabash RT a CrossCore RC: elektrokola pro každého

Yamaha vstupuje na trh elektrokol s vlastní značkou a rovnou do třech segmentů. Vybrat si tak budete moci mezi kategorií horských, gravel a městských kol.

Vůbec první elektrokolo představila Yamaha už téměř před třiceti lety, v roce 1993. Model Yamaha PA26 byl původně určen pro dojíždění za prací a nákupy. Rostoucí zájem o elektrokola udělal z Yamahy významného výrobce elektrokol pro japonský trh, stejně jako klíčového výrobce systému eBike, který využívá celá řada stávajících elektrokol na evropském trhu.

1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (2)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (3)

Yamaha se však rozhodla psát novou kapitolu a na trh tak vstupuje s koly pod svojí vlastní značkou. Modely Moro 07, Wabash RT a CrossCore RC budou k dispozici výhradně prostřednictvím sítě prodejců Yamaha Powered Two Wheel a jsou určeny širokému spektru jezdců, ať už se jedná o stávající majitele motocyklů a skútrů, nebo zákazníky hledající dobrý poměr ceny a výkonu v kombinaci s kvalitní technologií. Všechny modely budou dostupné od konce letošního roku. Cena ještě nebyla stanovena.

Model Moro 07 je horské elektrokolo Yamaha s konstrukcí šasi s Dual Twin rámem a novou pohonnou jednotkou PW-X3. Ta je nejmenší, nejlehčí a nejvýkonnější pohonnou jednotkou společnosti Yamaha s hmotností pouhých 2,75 kg a výkonem 85 Nm. Klíčovou vlastností je technologie Zero Cadence přinášející okamžitý výkon od sešlápnutí pedálu. Elektromotor poskytuje pocit lehkosti při rychlostech nad 25 km/h. Toho bylo dosaženo použitím nově vyvinutých převodů a volnoběžek snižujících mechanické ztráty, díky tomu získáte vysoký výkon při šlapání do prudkých kopců a písčitého či blátivého terénu.

1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (6)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (3)

Elektrokolo Moro 07 bylo navrženo přímo pro jízdu v nejnáročnějším terénu od technických tratí až po rychlé sjezdy. Klíčovým prvkem je Dual Twin rám se dvěma horními a dolními trubkami, které byly navrženy s cílem zajistit vyvážení tuhosti pro bezpečné ovládání šasi a dostatečnou zpětnou vazbou z povrchu.

Malé fyzické rozměry modelu umožnily dosáhnout nového inovativního systému zadního odpružení se zdvihem 150 mm a systému RockShox Super Deluxe Select +, který se nachází mezi dvěma horními trubkami. Vidlice RockShox LYRIK SELECT Charger nabízejí 160mm zdvih. Pláště Maxxis s rozměry 27,5 x 2,6 palce se pak postarají o potřebnou trakci a pružnost nezbytnou pro efektivní jízdu a vysokou míru zpětné vazby povrchu. Brzdy Magura MT5 nabízejí citlivý výkon a pro převody se používá prémiové Shimano XT 1 x 12 pro kultivované řazení a efektivní pohon.

1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (7)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (8)

Rozhraní Yamaha Interface X v krku vidlice zachová úhlednost řídítek a je vybaveno ergonomickými tlačítky pro asistenční režimy, barevným indikátorem asistenčních režimů a indikátorem kapacity integrované 500Wh baterie Yamaha. Technologie Bluetooth Low Energy umožní připojit chytrý telefon prostřednictvím kompatibilních aplikací, zatímco rozhraní Interface X je kompatibilní s mnoha značkami cyklopočítačů.

Moro 07 je k dispozici ve 3 velikostech a v barvě Icon Blue a Raven-Silver. Hmotnost kola ve velikosti M je 23,9 kilogramů. Baterie je Lithium Iontová má kapacitu 500 Wh, 36 V.

1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (9)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (12)

Model Wabash RT je gravel kolo určené jezdcům, kteří velmi často vyjíždějí za hranice města a rádi zkoumají nové cesty. Elektrokolo těží výhody z designu rámu s novou geometrií navrženou tak, aby poskytovala jistou jízdu s lehkým pocitem na asfaltu i šotolině. Maximální moment 70 Nm je dílem nejprodávanější pohonné jednotky Yamaha PW-ST, jejíž technologie Zero Cadence zajistí pohonnému ústrojí plynulý točivý moment ihned, jakmile zaznamená sešlápnutí pedálu. Bezpochyby oceníte také režim automatické podpory, který využívá technologii Quad Sensor a Inclination Sensor pro zajištění dodatečného výkonu při jízdě do kopce nebo proti větru.

1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (1)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (2)

Ergonomie šasi pro pohodovou a pohodlnou jízdu a nastavitelná teleskopická sedlovka (60 mm (L/M), 40 mm (S) + 40 mm) umožňuje dosáhnout nejlepší polohy podle vaší postavy a stylu jízdy. Kola a pneumatiky jsou připraveny pro proměnu na bezdušovou verzi a integrovaná baterie s kapacitou 500 Wh.

Displej A byl navržen tak, aby vyhovoval potřebám gravel jezdců, a nabízí snadno čitelné základní informace na jednoduchém velkoformátovém displeji LCD s rychloměrem, ukazatelem kapacity baterie, nastavením režimu asistence, měřičem ujeté vzdálenosti, počítadlem kilometrů a dojezdem. Režim asistence lze navíc pro ještě větší pohodlí změnit stisknutím tlačítka. Wabash RT je k dispozici ve 3 velikostech a v barvě Blue Steel. Hmotnost kola ve velikosti M je 21,4 kilogramů.

1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (10)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (11)

Model CrossCore RC bylo navrženo jako univerzální elektrokolo pro každodenní použití bez ohledu na věk. Je dostupné pro široké spektrum zákazníků, převážně pak z městského prostředí, kteří uvažují o dojíždění na kole namísto autem nebo veřejnou dopravou. Díky řadě snadno připojitelných trekingových doplňků je také použitelným kolem pro jednodenní výlety do přírody nebo i na delší tratě.

1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (1)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (4)

Yamaha CrossCore RC využívá celou řadu pokročilých technologií, které naleznete u některých prémiových elektro horských kol, jako je např. technologie Yamaha Zero Cadence či automatický režim asistence se snímačem náklonu. Pohon je převáděn kvalitním řetězem Shimano SL-M2010-9R z pohonné jednotky PW-ST s nízkou hlučností a maximálním točivým momentem 70 Nm s napájením z baterie s kapacitou 500 Wh.

Elegantní design dodává kolu jednoduchý vzhled, funkčnost je navíc doplněna rozhraním Yamaha Display A se základními informacemi dostupnými na velkoformátovém displeji. CrossCore RC se prodává ve třech velikostech a v barvách Shiver White a Urban Sage. Hmotnost kola ve velikosti M je 23,9 kilogramů.

1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (3)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (2)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (5)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (6)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (7)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (10)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (11)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (8)1 Yamaha Crosscore RC elektrokolo (9)

Yamaha Moro 07

1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (4)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (1)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (11)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (5)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (10)1 Yamaha Moro 07 elektrokolo (13)

Yamaha Wabash RT

1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (4)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (5)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (6)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (7)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (8)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (9)1 Yamaha Wabash RT elektrokolo (12)

Zdroj: Yamaha Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama