Reklama

Kawasaki EV: prototyp elektrického motocyklu

Jen pár minut mohli novináři na veletrhu Intermot prohlížet prototyp elektrického motocyklu EV od japonské Kawasaki. Ta jej poprvé představila během osmihodinového závodu v Suzuce. Během představení také potvrdili, že je to prototyp, se kterým počítají do sériové výroby a jeho pohonná jednotka bude použita jak v motocyklech, tak i v jejich skútrech.

Kawasaki zatím moc informací k připravovanému nekapotovanému elektromotocyklu nezveřejnila. Celkový vzhled s příhradovým rámem a dominantním předním světlem je velmi podobný jejich modelu Kawasaki Z125. Elektrický motocykl by také měl mít podobný výkon, tedy do 15 koní a měla by to být adekvátní náhrada za spalovací motor o zdvihovém objemu 125 ccm. Byl by tak určený pro majitele řidičského oprávnění skupiny A1.

1 Kawasaki EV prototyp elektromotocykl (1)1 Kawasaki EV prototyp elektromotocykl (4)

Během tiskové konference na veletrhu Intermot v Kolíně nad Rýnem potvrdil generální ředitel Kawasaki Motors, Masaya Tsuruno, že se kromě vývoje elektrických motorů, budou nadále věnovat také výzkumu a vývoji spalovacích motorů. Věnovat by se také chtěli výzkumu vodíkového pohonu jako uhlíkově neutrálnímu palivu.

1 Kawasaki EV prototyp elektromotocykl (2)1 Kawasaki EV prototyp elektromotocykl (3)

Zdroj: Kawasaki MotorLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama