Reklama

Harley-Davidson má v nabídce elektromotocykly pro děti

Americký výrobce vstupuje do nové kategorie motocyklů určených pro děti. Své zákazníky si chce vychovávat téměř od prvních jejich kroků. Do své nabídky zařadila dva modely EDRIVE 12 a EDRIVE 16.

Na vývoji těchto elektrických motocyklů se však nepodílela, do své nabídky je totiž dostala díky převzetí americké firmy StaCyc, Inc. Tato populární značka produktů pro děti s hlavním heslem „Sharing the Love of Riding“ se zaměřuje na přivádění nových jezdců do motocyklové oblasti. Na trh vstoupila se svými produkty EDRIVE v roce 2016 a v současné době nabízí produkty, které přinášejí nadšení z jízdy dětem do 3 let a do hmotnosti 34 kg. Motocykly jsou prodávány v USA prostřednictvím motoristických dealerů, včetně 29 dealerů Harley-Davidson, dále prostřednictvím online prodeje a specializovaných prodejců jízdních kol. Cena se pohybuje v rozmezí 649 až 699 am. dolarů, tedy přibližně 15-16 tis. korun.

1 StaCyc Harley elektro deti (1)1 StaCyc Harley elektro deti (2)1 StaCyc Harley elektro deti (3)

Akvizice firmy StaCyc rozšiřuje elektrické portfolio značky Harley-Davidson a posiluje závazek stát v čele elektrifikace motocyklové oblasti. Společnost Harley-Davidson již dříve oznámila plány na uvedení prémiového a výkonného elektrického motocyklu LiveWire na trh během podzimu 2019 a dalších lehčích a středních elektrických motocyklů v různých cenových kategoriích od roku 2021.

Elektrické motocykly StaCyc představují vstupní bránu pro nejmladší jezdce. Od svého začátku firma StaCyc přilákala více než 6 000 nových jezdců díky kvalitnímu produktu a značce. V roli dceřiné společnosti budou vyráběny 12palcové a 16palcové modely pod značkou Harley-Davidson a budou nabízeny u vybraných dealerů Harley-Davidson. První stroje pod novou značkou budou k dispozici v USA v třetím čtvrtletí 2019.

Společnost Harley-Davidson již dříve oznámila své plány na rozšíření portfolia motocyklů, které začaly uvedením modelu LiveWire. Ten bude k dispozici k prodeji v USA ještě letos. Již jsou otevřeny předběžné objednávky pro USA a společnost dnes na výstavě Geneva International Motor Show oznámila, že předběžné objednávky pro Evropu a Kanadu budou spuštěny v dubnu.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama