Reklama

Tip na víkend: zahájení motorkářské sezóny v Poděbradech

První dubnová sobota, lázeňské město Poděbrady a tisíce motorkářů už tradičně roky patří k sobě. Letos zde jezdci už po 23. opět slavnostně otevřou moto sezónu. Těšit se můžete na spanilou jízdu městem, kterou povedou členové z Harley-Davidson Clubu Praha a H.O.G. Chapteru Praha.

V sobotu 1. dubna ožijí Poděbrady v duchu silných strojů, burácení motorů a vůně benzínu. Lázeňské město se totiž opět, tentokrát po třech letech, stane dějištěm oficiálního otevření motocyklové sezóny a očekává se, že dorazí velké množství jezdců ze všech koutů České republiky, a dokonce i ze zahraničí.

Speciální vyjížďku z Prahy do Poděbrad chystají společně přímo i organizátoři akce, Harley-Davidson Club Praha a H.O.G. Chapter Praha. Jejich příjezd do Poděbrad se očekává okolo 12 hodiny. V samotném cíli akce je v plánu oblíbená spanilá jízda, která bude opět velkou podívanou pro místní, motocyklové nadšence a obdivovatele silných strojů i turisty. Ta povede od náměstí Jiřího z Poděbrad, do Komenského a Lázeňské ulice až na kolonádu, kde vyvrcholí.

1 harley davidson 2015 podebrady31 harley davidson 2015 podebrady41 harley davidson 2015 podebrady1

Poděbradská kolonáda se zároveň stane i hlavním centrem dění a v jeden moment na ní bude shromážděno nespočet jezdců všech značek i jejich obdivovatelů. Připraven zde zároveň bude i doprovodný program.

Připomeňme, že oficiální otevírání moto sezóny proběhne letos ve své obnovené podobě již po 23. První oficiální zahájení moto sezóny zorganizovali jezdci a členové H-D Clubu Praha už za První republiky v roce 1931 a poté se jej snažili jako tradici udržet i za doby totality. Současní členové H-D Clubu Praha tak navazují na tradici klubu z let jejich otců a dědů.

Zdroj: TZ Harley-Davidson PrahaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama