Reklama

The Recidivist: potetovaný drsňák od Cheyenne Bike

Kluci z polského Game Over Cycles jsou fanoušky tetování a jejich těla zdobí jeden výtvor za druhým. Když přemýšleli, jaký bike by se k nim hodil, zkusili jeden bláznivý nápad. Co si takhle potetovat i svůj vlastní motocykl?

Od začátku věděli, že to nebude vůbec jednoduché, ale nevzdali to a z jejich rukou vzešel vůbec první potetovaný stroj na světě, kterému dali i rebelské jméno - Recidivista. Tetování je pro ně určitý životní styl a svým motocyklem chtěli vzdát hold tomuto stylu. Základem jim posloužil cruiser Harley-Davidson, modelové řady Heritage, nebo spíše jeho motor Twin Cam 96. Vše ostatní si vyrobili sami. Zajímavě vypadá rám, který je tvořený ocelovými prvky vzájemně propojený trubkami, tak aby vypadal jako lidská páteř. Řadičku byste marně hledali u levé nohy, tu customeři přesunuli nahoru a řadíte tak vaší rukou.

1 Cheyenne Bike The Recidivist (10)1 Cheyenne Bike The Recidivist (11)1 Cheyenne Bike The Recidivist (14)

Při jeho stavbě však šli až do takových detailů, jako je přední tlumič, který vypadá právě jako letitá tetovací mašinka nebo koncovka výfuku ze kterého vykukuje tetovací jehla. Pokud máte nastartováno, tak se tetovací jehla pohybuje ve stejném rytmu, jako běžný tetovací strojek při práci. Rukojeť nože se jim stala inspirací pro tvar páček brzdy a spojky.

1 Cheyenne Bike The Recidivist (17)1 Cheyenne Bike The Recidivist (12)1 Cheyenne Bike The Recidivist (1)

Nejzajímavější částí je však ono tetování. Aby jej mohli vůbec provézt, museli jednotlivé díly obalit světlou kravskou kůží. O samotné tetování se pak postarali dva známí polští tatéři, Tomasz Lech a Krzystof Królak. Samotná stavba motocyklu zabrala více než 3000 hodin, dalších 2500 hodin patřilo tatérům, aby ji dokonale vyšperkovali. Není se čemu divit, že tenhle unikát sbírá jedno ocenění za druhým a také se není čemu divit, že mu vyrobili sourozence, tentokrát se sajdou.

1 Cheyenne Bike The Recidivist (15)1 Cheyenne Bike The Recidivist (2)1 Cheyenne Bike The Recidivist (8)1 Cheyenne Bike The Recidivist (9)1 Cheyenne Bike The Recidivist (7)1 Cheyenne Bike The Recidivist (6)1 Cheyenne Bike The Recidivist (5)1 Cheyenne Bike The Recidivist (4)1 Cheyenne Bike The Recidivist (3)1 Cheyenne Bike The Recidivist (16)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama