Reklama

Indian Sport Chief „RAGE“: stavba od Krazy Horse

Pro baskytaristu známé velšské rockové kapely the Stereophonics, Richarda Jonese, stavělo na zakázku britské customerské studio Krazy Horse motocykl Indian Sport Chief. Model nazvali „RAGE“ a při přestavbě byly použity designové prvky a tetování od samotného Jonese.

Designové studio Krazy Horse, v jehož čele stojí Paul Beamish, je dlouholetý partner společnosti Indian Motorcycle. Přestavbám se věnuje už více než 28 let a spolupracuje s osvědčenými firmami. Jako součást konceptu „RAGE“ se tým snažil použít tradiční metody tam, kde to jen šlo, včetně ručně odlévaných detailů spojených s osobní historií Richarda Jonese a odkazem na nedávnou sérii přestaveb modelu Indian Sport Chief „Forged“ z USA. Tyto výrobní metody dodali motocyklu typický britský rukopis.

1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (6)1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (1)1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (8)

Hliníkové boční kryty navrhli v Krazy Horse a odlily je do pískové formy, stejně tak jako zakázkový kryt spojky. Směrovky byly přemístěné do kapotáže a zadního blatníku. Velké množství doplňků dodala firma Wunderkind, jako jsou rukojeti řídítek, spojková a brzdová páčka, stupačky, řadička nebo kryt hlavního brzdového válce.

Richard Jones, zakládající člen The Stereophonics, vyrůstal v tradiční hornické vesnici v jižním Walesu a stejně jako jeho otec nejprve pracoval v ocelárně, než se dostal k hudbě. Motocykly, na kterých začal jezdit už v 11 letech, byly vždy součástí Jonesova života, stejně jako tetování – designový prvek, který tvoří osobní vazbu s motocyklem.

„Jízda na motorce je jedna z mých vášní. Dostane mě na úplně jiné místo,“ říká Jones. „Paul se zeptal, jestli mám nějakou představu, kterou by mohli použít při návrhu. Okamžitě mi to došlo, mám na svých trsátkách na každé turné pokaždé jiné tetování, které děláme, a vybral jsem si design karty Ace of Spades. Potěšila mě zpráva, že se tento design skutečně bude odlévat ručně do písku tradiční metodou, a že to uvidím. Práce ve slévárně mě vrátila do doby, kdy jsem byl teenager, protože tehdy jsem pracoval v ocelárnách v jižním Walesu. Je docela inspirující vědět, že lidé stále ovládají tyto tradiční techniky.“

Adrian Smith z Buckland Automotive Engineering na tradici ručně vyráběných prvků navázal výrobou klínu pod motor, obepínající přední pneumatiku ve stylu připomínajícím dragstery. Ručně tepaný klín se skrytými chladícími žebry, vyrobený za použití tradičních dobových nástrojů má tři prolisy, které ladí s trojicí LED světel v předním světlometu. Tyto prvky ocení hlavně ten, kdo má dobrý smysl pro detail.

1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (2)1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (3)1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (5)

Společnost OJZ Engineering pak předvedla svoje řemeslné dovednosti při práci s trubkami, když vyrobila zakázkový laděný výfuk 2 - 1, který se vyznačuje dokonalými ohyby, krásnými svary a tradičním tvarem koncovky. Motocykl má vyměněný také vzduchový filtr od Billet Performance.

Celé dílo završují finální prvky jako kvalitní ovladače od Wunderkind, elegantní lakování od Pageant Paint a motiv od Riche Jonese Ace of Spades namalovaný na sedle umělcem jménem BamBam. RAGE je tak jedinečnou britskou interpretací modelu Indian Sport Chief a znovu ukazuje obrovské možnosti úprav nové řady Indian Chief.

1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (4)1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (7)1 Indian Sport Chief RAGE Krazy Horse (9)

Zdroj: Indian Motorcycle
Foto: Ivo IvanovLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama