Reklama

Indian Pursuit: luxusní cestování

Kapalinou chlazený dvouválec Pursuit je nejvýkonnější cestovní motocykl, který má ve své nabídce Indian Motorcycle. Jeho nová generace je vybavena bohatou výbavou a rozhodně oceníte i jeho špičkové asistenční systémy.

Indian Pursuit staví na platformě, představené u baggeru Indian Challenger, ta je postavená na kapalinou chlazeném motoru PowerPlus. Rám je vyroben z hliníku a přímo k němu je uchycená aerodynamická kapotáž. Novinka staví hlavně na komfortu a výkonu a je navržena primárně pro náročné jezdce. K dispozici jsou dva prémiové modely, a jezdci si tak mohou vybrat ten, který dokonale vyhovuje jejich osobnímu stylu.

1 Indian Pursuit (20)1 Indian Pursuit (18)1 Indian Pursuit (8)

Srdcem modelu Pursuit je kultivovaný a vysokootáčkový motor Indian Motorcycle PowerPlus, kapalinou chlazený V-twin o objemu 1768 ccm, který nabízí výkon 90 kW (121 k) a točivý moment 178 Nm. Ty se dál přenáší přes šestistupňovou převodovku se skutečným režimem overdrive a spojku s asistenční funkcí, snižující ovládací síly na páčce. Hydraulické seřizování ventilových vůlí a napínáků rozvodových řetězů minimalizují nároky na údržbu. Pohonná jednotka prošla laděním v zájmu lepší ovladatelnosti v nízkých rychlostech.

Jezdec si může nastavit palivovou mapu podle vlastního oblíbeného jízdního stylu nebo aktuálních podmínek výběrem ze tří jízdních režimů; Rain, Standard a Sport. Každý režim má naprogramované vlastní odlišné nastavení kontroly trakce, které odpovídá palivové mapě. Novinka je vybavena špičkovým sedmipalcovým dotykovým displejem s volitelným systémem zobrazení a s aplikací Ride Command, díky které můžete používat funkci Aplle CarPlay. Displej lze ovládat v rukavicích.

Indian Pursuit je zkonstruován pro pohodlí na dlouhých cestách. Kapotáž uchycená k rámu usnadňuje ovladatelnost a méně přenáší vliv větru do řízení. Elektronicky nastavitelný čelní plexištít a odvětrávané kryty nohou poskytují ochranu před nepříznivým počasím a nabízí větší flexibilitu při měnících se povětrnostních a teplotních podmínkách. Integrovaná dálková světla ve spodní části kapotáže zlepšují viditelnost v noci, zatímco vyhřívané rukojeti udržují ruce jezdce v teple i za chladného počasí a v něm rozhodně oceníte i vyhřívané sedlo Heated Touring Comfort. Kromě toho, zadní kufr a prostorné boční kufry s elektrickým zamykáním poskytují celkem více než 133 litrů úložného prostoru.

Pursuit má v základní výbavě zcela nové zadní odpružení s elektronicky nastavitelným předpětím značky Fox. Ať už jedete sólo, ve dvou nebo vezete více nákladu – elektronicky nastavitelné předpětí zadního odpružení ovládáte pohodlně přes systém infotainmentu. Závodní radiálně uchycené brzdy Brembo bezpečně zastaví kola obutá do cestovních pneumatiky Metzeler Cruisetec. Oba modely jsou navíc vybaveny intuitivní technologií Smart Lean, která s využitím inerciální jednotky Bosch IMU komunikuje s bezpečnostními asistenty jako je náklonové ABS a kontrola trakce.

1 Indian Pursuit (7)1 Indian Pursuit (5)1 Indian Pursuit (4)

Model Indian Pursuit se bude nabízet ve dvou variantách, v lesklé Limited s chromovými doplňky a v tmavě černé Dark Horse. Oba dva si budete moci pořídit ve výbavě Premium Package, která zahrnuje vyhřívané sedlo, elektronicky nastavitelný podvozek a náklonové ABS. Prodejní cena modelu Limited bude začínat na částce 911 900 Kč a vybrat si můžete mezi černou barvou nebo příplatkovou zelenou Alumina Jade. Verze Dark Horse začíná na částce 918 990 Kč za černou barvu nebo za příplatkové barvy, stříbrnou Silver Quartz Smoke nebo světlou šedou Icon.

1 Indian Pursuit (11)1 Indian Pursuit (6)1 Indian Pursuit (19)1 Indian Pursuit (1)1 Indian Pursuit (2)1 Indian Pursuit (3)1 Indian Pursuit (9)1 Indian Pursuit (10)1 Indian Pursuit (12)1 Indian Pursuit (13)1 Indian Pursuit (14)1 Indian Pursuit (15)1 Indian Pursuit (16)

Zdroj: Indian MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama