Reklama

Harley-Davidson 2022: osm nových modelů

S mottem „Dál. Rychleji“ odhalil Harley-Davidson celou plejádu novinek pro rok 2022. Srdcem všech novinek je silný motor Milwaukee-Eight 117, který jste si doposud mohli pořídit jen do CVO modelů. Pojďme se na ně společně podívat.

Ale ještě, než to uděláme, sluší se dát prostor motoru Milwaukee-Eight. Poprvé jste se s ním mohli seznámit v roce 2017 a kromě loňských novinek Sportster S 1250 a Pan America 1250, jej naleznete ve všech modelech amerického výrobce. Liší se jen označením 107 nebo 114, což jsou krychlové palce a převedeno na zdvihový objem to dělá 1753 ccm (výkon 84 koní, točivý moment 147 Nm) a 1868 ccm (výkon 90 koní, točivý moment 163 Nm). Řada Touring má navíc verzi Twin Cooled, tedy hlavy válců chlazené kapalinou.

Novinkou pro letošní rok je u řady CVO V-Twin motor s označením Milwaukee-Eight 117, tedy se zdvihovým objemem 1923 ccm, výkonem 105 koní a s točivým momentem 169,5 Nm při 3500 ot/min. Kromě větších parametrů, má motor novou vačku, systém s dvojitou vyvažovací hřídelí, který snižuje vibrace při volnoběžných otáčkách, kompletně předělaný výfukový systém s výfukem 2-2 shotgun a otevřené sání Heavy Breather.

Street Glide ST

Bagger Street Glide ST spojuje sílu motoru s novými tmavými a bronzovými povrchovými úpravami. Kapotáž používá nízký tmavý štítek s otvory Splitstream, které zamezují vzniku rušivých turbulencí. Nízkoprofilová konzola nádrže s bočním plněním paliva a nízkoprofilový kryt motoru dodávají motocyklu specifický styl a odlišují ho od ostatních modelů Touring.

1 Harley Davidson Street Glide 2022 (1)1 Harley Davidson Street Glide 2022 (2)1 Harley Davidson Street Glide 2022 (3)

Model Street Glide ST s cpostojem závodního stroje týmu Screamin Eagle Factory je zahalený do černé barvy, jedinými zářícími prvky kousky jsou trubky rozvodových tyčí a frézované žebrování válců. Matná tmavě bronzová povrchová úprava litých kol Prodigy, barevný pruh na krytech vahadel, medailon na krytu zapalování a klasická grafika nádrže s nápisem jemně kontrastují proti tmavým povrchovým úpravám.

V nabídce jsou dvě barevné kombinace, černá Vivid Black nebo šedá Gunship Gray. Přední blatník je zkrácený na sportovní profil a vzdušnější vzhled a prodloužené brašny modelu Street Glide Special jsou nahrazeny brašnami standardní délky. Otevřené sání Heavy Breather s dopředu nasměrovaným filtrem vzduchu posiluje celkový design ve stylu performance-first, zatímco jednomístné sedlo dodává modelu Street Glide ST štíhlý a agresivní vzhled.

Road Glide ST

Elegantní model Road Glide ST s pevnou kapotáží se žraločím výrazem osloví jezdce, kteří vyznávají rychlost na otevřené silnici. Výrazná aerodynamika přední kapotáže má tři průduchy pro rovnoměrné proudění vzduchu. Kapotáž doplňuje nízký štítek a dvojité LED světlomety Daymaker, které osvětlují vozovku intenzivním jasně bílým paprskem. Nízkoprofilová konzola nádrže a kryt motoru dávají Road Glide ST ostré rysy.

Jednomístné sedlo odhaluje zadní blatník a spolu se sedlovými brašnami standardní délky a upraveným předním blatníkem dodává motocyklu cílevědomý postoj. Temně černá přední část, ovládací prvky, motor a výfuk kontrastují se světlými doplňky na motoru a frézovaným žebrováním válců. Další kontrast posiluje matná tmavě bronzová povrchová úprava litých kol Prodigy, barevný pruh na krytech vahadel, medailon na krytu zapalování a klasická grafika nádrže s nápisem. V nabídce jsou dvě barevné kombinace - černá Vivid Black nebo šedá Gunship Gray. Otevřené sání Heavy Breather s dopředu nasměrovaným filtrem vzduchu posiluje celkový design ve stylu performance-first.

1 Harley Davidson Road Glide ST 2022 (2)1 Harley Davidson Road Glide ST 2022 (3)1 Harley Davidson Road Glide ST 2022 (1)

O obou modelů, Road i Street Glide ST, lze pomocí otočného ovladače hydraulicky nastavit předpětí zadního odpružení, přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem má lineárními parametry útlumu. Propojené brzdy Reflex Brembo s ABS jsou součástí standardní výbavy. Mezi další prvky patří systém infotainmentu Boom Box GTS s barevnou dotykovou obrazovkou, dva vestavěné reproduktory v kapotáži a skrytá anténa rádia. Dlouhé cesty zpříjemní elektronický tempomat. LED světlomet Daymaker osvětluje vozovku intenzivním jasně bílým paprskem. Klidný spánek pohlídá systém zabezpečení Smart Security System se sledováním okolí a dálkovým ovládáním.

Low Rider ST

Takto Harley-Davidson ztvárnil sportovní turistiku v kalifornském stylu motocyklů s vysokými řídítky. Sedlové brašny jsou usazené vysoko a těsně u zádi motocyklu, zadní odpružení je zvednuté, řídítka jsou vysoko a kapotáž inspirovaná modelem FXRT je uchycená napevno na rámu motocyklu. Po návratu z cest stačí odepnout sedlové brašny a motocykl se z cestovního stroje změní na cruiser do města.

Uzamykatelné, pevné sedlové brašny mají design ve tvaru škeble, který usnadňuje nakládání a vykládání věcí. Lze je otevřít jednou rukou i ze sedla motocyklu. Jejich plynulé otevírání podporují tlumicí prvky. Boční brašny lze také během pár sekund sejmout díky vnitřnímu upínacímu mechanismu. Kombinovaný objem obou brašen je 53,8 litrů.

Aerodynamický tvar kapotáže má tři ventilační otvory s rozděleným prouděním, které pomáhají omezit turbulence v oblasti hlavy jezdce při vyšších rychlostech. Šest palců vysoký čelní plexištít má odstín Dark Smoke a v kapotáži je zasazený 5,75palcový LED světlomet. Hluboké jednomístné sedlo poskytuje jezdci oporu při jízdě a zatáčení. Jednopalcová řídítka jsou namontována na čtyřpalcových představcích a v horní části palivové nádrže je nízkoprofilová konzola s černou texturou.

1 Harley Davidson Low Rider ST 2022 (2)1 Harley Davidson Low Rider ST 2022 (1)1 Harley Davidson Low Rider ST 2022 (3)

Plynulou jízdu a ovladatelnost zlepšuje podvozek optimalizovaný díky snížené hmotnosti, ovšem se zachováním pevné konstrukce. Motor je pevně uložen v rámu, což dále zvyšuje tuhost podvozku. Nová 43mm obrácená vidlice zpevnila vedení předního kola a využívá jednoduchý kazetový systém odpružení. Motocykl je vybavený vyšším zadním odpružením než standardní podvozek Softail, který zvyšuje zadní část motocyklu. Hydraulické nastavení předpětí pod sedlem umožňuje jezdci zvolit optimální výkon odpružení podle převládajících podmínek na silnici a zatížení motocyklu.

Dvojité přední brzdy s 300mm kotouči umožňují citlivé brzdění. Obutí na litá hliníková kola Radiate s povrchovou úpravou Matte Dark Bronze použili Michelin Scorcher 31, přední kolo má 19 palců, zadní 16. Mezi další funkce patří LED světlomet, jasná LED zadní/brzdová světla a USB port pro nabíjení. Robustní, temně černý design zahrnuje povrchovou úpravu Wrinkle Black na motoru, krytu primáru, trojitých úchytech vidlice, držáku zadního blatníku a konzole nádrže; kryt spojky, sání, spodní kryty vahadel a představce řídítek jsou leskle černé Gloss Black. Řídítka jsou v sametově černé barvě Satin Black. Vidlice jsou eloxované černé. Kryty a koncovky výfuku jsou v černé barvě Jet Black. L

O kvalitní zvuk se vám postará Harley-Davidson Audio powered by Rockford Fosgate s kitem pro vnitřní část kapotáže, které bylo navrženo společně s modelem Low Rider ST a podporuje vynikající výkon a ideální montáž do kapotáže. Systém obsahuje kompaktní 250wattový zesilovač s technologií digitálního zpracování signálu DSP, dva 5,25palcové basové reproduktory a dva výškové reproduktory. Systém podporuje připojení k mobilnímu zařízení přes Bluetooth a přehrávání uložených nebo streamovaných skladeb.

Low Rider S

Model Low Rider S je cruiser určený pro jezdce, kteří hledají neokázalý výkon a chtějí dotáhnout svůj motocykl až na hranici možností. Prvotřídní odpružení umocňuje zážitek z jízdy. Už v továrním provedení tento motocykl spojuje designový styl West Coast a neúprosný výkon, který byl dříve dosažitelný pouze se značnými investicemi do příslušenství.

1 Harley Davidson Low Rider S (5)1 Harley Davidson Low Rider S (4)1 Harley Davidson Low Rider S (3)

Motocykl je vybavený novým přístrojovým budíkem s analogovým otáčkoměrem a digitálním rychloměrem na řídítkách, který nahrazuje přístrojovou konzolu na nádrži, jak tomu bylo u předchozích modelů Low Rider S. Umístění na řídítkách přibližuje přístroje do zorného pole jezdce. Na horní části palivové nádrže je nyní černá konzola se znakem FXLRS. Světelný výkon zajišťují charakteristické LED světlomety a LED zadní a brzdová světla.

1 Harley Davidson Low Rider S (1)1 Harley Davidson Low Rider S (2)

Podvozek, brzdy i pneumatiky jsou totožné jako u modelu Low Rider ST. Designový styl West Coast má jednopalcová řídítka na čtyřpalcových představcích, hluboké jednomístné sedlo, uprostřed umístěné nožní ovládání a barevně sladěný štítek, který obepíná světlomet a odklání vítr při vyšších rychlostech. Pohonná jednotka, přední část a výfukový systém jsou v černé barvě, litá hliníková kola Radiate mají povrchovou úpravu Matte Dark Bronze, která zajímavě kontrastuje s tmavými komponenty motocyklu.

CVO Street Glide

Superprémiový hot-rod bagger je pro jezdce, kteří rádi jezdí ve velkém stylu. Klasická silueta kapotáže Batwing doplněná úchvatnými detaily lakování a materiálů, prémiové audio a síla motoru Milwaukee-Eight 117 dělají z tohoto motocyklu neobyčejný stroj. Nové povrchové zpracování a dekorativní kryty pohonné jednotky z broušeného chromu mohou být provedeny i v modré barvě Blue Steel. K tomu si můžete pořídit také Daymaker Customová kola Fugitive v leskle černém nebo chromovaném provedení, případně v modré barvě Blue Steel nebo s broušenými chromy.

1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (1)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (2)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (7)

Skvělý zvuk získáte díky audiosystému Harley-Davidson Audio powered by Rockford Fosgate Stage II. Komfort vám zajistí vyhřívané rukojeti řídítek ze sady Kahuna Collection, které ladí s řadicí pákou, brzdovým pedálem, krytkou koncovky výfuku a stupačkami jezdce a spolujezdce. Pořídit si jej můžete v atraktivních barevných kombinacích, žlutá Hightail Yellow Pearl/Black Hole, zelená Envious Green/Black Hole Fade s vzorem plamenů a černými prvky Gloss Black a modrá Blue Steel a chromy Scorched Chrome.

1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (3)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (4)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (6)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (9)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (8)1 Harley Davidson CVO Street Glide 2022 (5)

CVO Road Glide

Pro jezdce, který jezdí vždy v čele a neohlíží se zpět je určen model CVO Road Glide, který nabízí odvážný styl s mohutnou kapotáží se žraločím výrazem a charakteristickými dvojitými LED světlomety. Výkonný audiosystém, exkluzivní 21palcové přední kolo Combo, úžasný zakázkový lak a mimořádná pozornost věnovaná detailům v souhrnu vytvářejí velmi atraktivní celek. Lité hliníkové ráfky a vyplétaná kola mají robustní a velmi exkluzivní vzhled. Umožňuje použití systému monitorování tlaku v pneumatikách TPMS.

1 Harley Davidson CVO Road Glide 2022 (1)1 Harley Davidson CVO Road Glide 2022 (2)1 Harley Davidson CVO Road Glide 2022 (3)

Road Glide používá štítek s otvory Splitstream, které zamezují vzniku rušivých turbulencí, dvojité světlomety Daymaker LED osvětlují vozovku intenzivním jasně bílým paprskem. všechny ostatní části osvětlení jsou LED. Vyhřívané rukojeti řídítek ze sady Kahuna Collection ladí s řadicí pákou, brzdovým pedálem, krytkou koncovky výfuku a stupačkami jezdce a spolujezdce. Pořídit si jej můžete v nových barevných kombinacích, oranžová Wicked Orange Pearl/Black Hole, zelená Envious Green/Black Hole Fade s vzorem plamenů a černými prvky Gloss Black a modrá Blue Steel a chromy Scorched Chrome.

CVO Road Glide Limited

Model CVO Road Glide Limited je doslova nabitý luxusem, komfortem na dlouhé cesty, stylem a výkonem. Prémiové audio, vyhřívaná sedla i rukojeti řídítek a perfektní ovládání s aerodynamickou kapotáží se žraločím výrazem dělají z tohoto motocyklu Road Glide dokonalého představitele řady Harley-Davidson Touring.

1 Harley Davidson CVO Road Glide limited 2022 (2)1 Harley Davidson CVO Road Glide limited 2022 (4)1 Harley Davidson CVO Road Glide limited 2022 (5)

Úžasný zvuk prožijete díky audiosystému Harley-Davidson Audio powered by Rockford Fosgate Stage I. Road Glide používá štítek s otvory Splitstream, které zamezují vzniku rušivých turbulencí, dvojité světlomety Daymaker LED osvětlují vozovku intenzivním jasně bílým paprskem a má vyhřívané sedlo s dvouzónovým ovládáním pro jezdce a spolujezdce pro větší pohodlí v chladném počasí. Je vybaveno customovými kolami Tomahawk. Pořídit si jej můžete v těchto barevných kombinacích, oranžová Wicked Orange Pearl/Black Hole, žlutá Hightail Yellow Pearl/Black Hole a červená Dante’s Red se vzorem Dante’s Black Sunglo Fade Flame a leskle černými detaily.

1 Harley Davidson CVO Road Glide limited 2022 (1)1 Harley Davidson CVO Road Glide limited 2022 (6)1 Harley Davidson CVO Road Glide limited 2022 (3)

CVO Tri Glide

Tento superprémiový trike nabízí osobitý styl, silný výkon, pohodlí pro daleké cesty a navíc jistotu tří kol. CVO Tri Glide je vybavený prvotřídním audiosystémem, luxusními komfortními prvky a úžasným zpracováním s důrazem na detail. Jeho podvozek je od základů postavený speciálně pro tříkolovou konstrukci. Litá kola Tomahawk s kontrastními ozdobnými prvky vepředu a vzadu si zachovávají jednotný styl. Barevná kombinace červená Dante’s Red se vzorem Dante’s Black Sunglo Fade Flame s chromovanými detaily je velmi atraktivní.

1 Harley Davidson CVO Tri Glide 2022 (3)1 Harley Davidson CVO Tri Glide 2022 (1)1 Harley Davidson CVO Tri Glide 2022 (2)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama