Zůstane Sofuoglu na vítězné vlně i po Imole?

Máme odjety čtyři závody, známe čtyři různé vítěze. Po Rolfovi, Caricasulovi, Mahiasovi a Sofuoglovi se v Imole bude rozhodovat o tom pátém letošním.

Kenan Sofuoglu už v Itálii na okruhu Circuit Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola čtyřikrát vyhrál a je jediným z aktivních pilotů ve startovním poli, kterému se to podařilo. A tento okruh navíc motocyklu Kawasaki hodně vyhovuje.

Úřadující mistr světa má v tabulce ztrátu 40 bodů na Lucase Mahiase, ten zatím jednou vyhrál a 2x dojel druhý. Hodně nenápadně se projevuje Sheridan Morais, ale bodově je druhý, neboť nejhůře byl odmávnut na P11. Zkušený Roberto Rolfo je třetí a i on zatím letos vždy bodoval - navíc v Imole bude doma. Velký favorit PJ Jacobsen z USA zatím zůstává hodně za předpokládanými výkony a výsledky a je tak až na 4. místě, ještě hůře si ale vede vicemistr světa Jules Cluzel, kterému patří pouze 7. příčka.

Zraněného Stefana Hilla nahradí v Imole a v Doningtonu na motocyklu Triumph 29-letý Jack Kennedy, který už v šampionátu WorldSSP v nedávné minulosti úspěšně závodil (2013 celkově v MS sedmý, 2014 druhý v Portimao před Sofuoglem) a nyní působící v anglickém šampionátu SSP s motocyklem MV Agusta.

WorldSSP po čtyřech závodech z dvanácti: 1. Mahias 65 bodů; 2. Morais 45; 3. Rolfo 41 bodů; 4. Jacobsen 39; 5. Ryde 36; 6. Caricasulo 35; 7. Cluzel 29; 8. Tuuli 27; 9. Sofuoglu 25; 10. Canducci 22. 11. Kraisart 20; 12. West 18; 13. Wagner 17; 14. Gamarino 16;,15. Watanabe 16; 16. Okubo 15; 17. Stapleford 14; 18. Warakorn 13; 19. Soomer 10; 20. Calero 10; 21. Hartog 10; 22. Epis 10; 23. Mulhauser 6; 24. Khairuddin 6; 25. Smith 5; 26. Cardelus Garcia 3; 27. Baldolini 3; 28. Pizzoli 2.