Vítězi CEV-Repsol v Moto3 Tatay (KTM) & Alcoba (Husqvarna), naši nebodovali

Jeremy Alcoba (Husqvarna) převzal vedení v MSJ-Moto3, když se další dva závody konaly na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya», naši jezdci Ondřej Vostatek a Filip Řeháček na body nedosáhli.

Španěl Jeremy Alcoba (Husqvarna) sice projel během čtvrtého závodního víkendu MSJ dvakrát jako první pod šachovnicovým praporkem, ale první vítězství mu bylo odepřeno, neboť dostal penalizaci 1,2 sekundy za nerespektování ohraničení tratě. Tím první jízdu vyhrál jeho krajan Carlos Tatay (KTM). Jinak tento závod byl kvůli crashi hned na začátku odstartován nadvakrát.

Dvakrát tak obsadil v Barceloně druhé místo Belgičan Barry Baltus (KTM), rovněž Xavier Artigas (Honda) stál ve druhém závodě na stupních vítězů jako třetí.

Polesetter Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) havaroval v první jízdě po kolizi, kterou způsobil Aleix Viu, ve druhé byl odmávnut na 8. místě.

Jelikož lídr šampionátu Yuki Kunii kvůli zranění chyběl, převzal Alcoba po závodech na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya» vedení v šampionátu.

Vítězný Carlos Tatay (KTM) pojede o víkendu s wild card «Gran Premi Monster Energy de Catalunya» na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya».

Barcelona, Moto3, Race 1: 1. Tatay. 2. Baltus. 3. Alcoba. 4. Riu. 5. Holgado. 6. Salvador. 7. Kofler. 8. Noguchi. 9. Kawakami. 10. García. Dále: 23. Vostatek, Řeháček DNF

Moto3, Race 2: 1. Alcoba. 2. Baltus. 3. Artigas. 4. Tatay. 5. Yamanaka. 6. Riu. 7. Nepa. 8. Öncü. 9. García. 10. Kofler. Dále: 22. Vostatek, 28. Řeháček

MSJ-Moto3, průběžně: 1. Alcoba 98 bodů. 2. Baltus 92. 3. Kunii 70. 4. Artigas 69. 5. Tatay 58. Naši Vostatek a Řeháček ještě nebodovali.