Vítězem Sprintu Alex Lowes

Andrea Iannone měl sice rychlost vyhrát závod Superbike-Sprintrace na Phillip Islandu, ale nevšední problém mu to znemožnil. Alex Lowes se pomalu stává Reovým nástupcem na Kawasaki.

Výsledek Superpole-Race na deset kol sprintérského závodu určuje pořadí na startu prvních tří řad hlavního nedělního závodu.

Na Phillip Island přivezla Pirelli zadní pneumatiky , které by nevydržely závodní vzdálenost na 22 kol a ta byla redukována na 20 kol a navíc byl zařazen odpoledne Boxenstopp.

To tedy v praxi znamenalo, že se vlastně jelo 5 Sprintrace po 10 kolech.

Do čela Superpole-Race se okamžitě dostal Andrea Iannone (Go Eleven Ducati) a vedl až do 6. kola. Pak se mu ale uvolnila guma na levém rameni řídítek. Stal se tedy největším poraženým podle pravidla o postavení na startovním roštu pro druhý hlavní závod a propadnul se z druhého na desáté místo.

Alex Lowes převzal roli nového lídra Kawasaki. a na Phillip Islandu vyhrál teprve třetí své dlouhodobé kariéry Superbike, první po čtyřech letech.

Tovární pilot Yamahy Andrea Locatelli obsadil po druhém místě v sobotním závodě opět druhé místo a převzal vedoucí pozici v šampionátu.

Toprak Razgatlioglu se ve druhém závodě za BMW dostal hned na pódium a udržel za sebou mistra světa Alvara Bautistu, který obsadil čtvrté místo.

Co vlastně Turek s BMW předvedl, dokazují nejlépe výsledky ostatních jezdců (značkových kolegů): Garrett Gerloff (13.), Michael van der Mark (16.) a Scott Redding (17.).

Rookie Nicolo Bulega (Aruba.it Ducati), senzační vítěz ze soboty, dokompletoval Top-5 a potvrdil svou vysokou jezdeckou úroveň.

V prvních dvou závodech sezóny 2024 jsme tak viděli na stupních vítězů pět jezdců na motocyklech 4 různých značek.