V Sepangu na úvod mistr světa Brad Binder, 11. Kornfeil

Na začátku prvního tréninkového dne v Sepangu ještě svítilo sluníčko a tak se samozřejmě v FP1 kubatury Moto3 trénovalo naplno. Ve druhém tréninku ale byla dráha mokrá, takže časy se pochopitelně nezlepšily.

V prvním volném tréninku kubatury Moto3 na okruhu Sepang International Circuit - kde se koná předposlední letošní závod mistrovství světa silničních motocyklů Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix - byl nejrychlejším mistr světa Brad Binder (KTM) časem 2:15,520 min, druhý skončil lokalmatator Khairul Idham Pawi (2:16,371), třetí pak tovární pilot Mahindry Pecco Bagnaia (2:16,534). Na místě čtvrtém se umístil hodně překvapivě Ramirez, a za ním Loi, Canet, Martin, Mir, Navarro, Quartararo. Na P11 pak český jezdec Kornfeil časem 1:17.424 (+1,904) a za ním Ono. Náhradník za zraněného Bastianiniho vítěz letošního Red Bull Rookies Cupu Ayumu Sasaki skončil při své premiéře na P22, místo Johna McPhee startující Hafiz Azmi pak obsadil P28.

Na mokru hrál prim Bagnaia časem 2:26.490, druhý se umístil Navarro za 2:26.914, třetí pak Pawi - 2:27.670, Bulega, Suzuki, Antonelli, Bendsneyder, Canet, Quartararo a Öttl dokompletovali Top-10.....Mistr světa Binder 2:29.436 až na P19, 24. pak skončil Kornfeil časem 2:29.825 (+3.335). Trénink provázela řada lehkých pádů, když spadli třeba Antonelli, Navarro či Azmi.

V přehledu časů prvního dne tak zůstalo vše jako po dopoledním tréninku, tedy pořadí Binder, Pawi, Bagnaia a dále Ramirez, Loi, Canet, Martin, Mir, Navarro, Quartararo....11. Kornfeil.