V Moto2 nejrychlejší Roberts, 18. Salač

Pole-Position v prostřední kubatuře Grand Prix si vyjel Joe Roberts, druhý skončil Celestino Vietti a první řadu v Kataru doplní Aron Canet. V Top-5 se dále umístili Fermín Aldeguer a Sam Lowes. Filip Salač počtvrté v řadě obsadil v Q2 18. místo a to znamená opět 6. řadu na roštu.

Joe Roberts si zajistil pole position v kvalifikaci Moto2 v Kataru. Mistr světa Pedro Acosta mezitím bojoval o sedmé místo. Fermin Aldeguer, dvojnásobný vítěz posledních dvou závodů Moto2 v Thajsku a Malajsii, pokračoval ve své dosavadní dominanci na okruhu Losail International Circuit. Osmnáctiletý Španěl si zajistil nejlepší čas ve všech třech volných trénincích, a proto měl před kvalifikací největší šanci na Pole Position.

Mezitím mistr světa Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) dokončil volné tréninky až na jedenáctém místě. V Q1 si vstupenku do Q2 zajistili také Celestino Vietti (Fantic Racing), Filip Salac (Gresini Racing), Marcos Ramirez (American Racing Team) a Alonso López (Boscoscuro).

Pět minut před koncem tréninku vykouzlil Celestino Vietti na asfaltu báječné kolo 1:57,312 sec. a oddělil Caneta od druhého místa o 0,423 sec. Mezitím Acosta zachránil divoký smyk předního kola, který dočasně přerušil jeho hon na nejlepší časy.

Za Viettim a Canetem před závěrečným útokem číhali Joe Roberts, Aldeguer, Jake Dixon, Sam Lowes, Marcos Ramirez a Acosta. S časem 1:57,432 minuty se Aldeguer posunul na třetí místo, zatímco Roberts se katapultoval do čela pole časem 1:57,305 minuty.

Krátce před vypršením tréninku musel Alex Escrig odstavit svůj motocykl Forward na okraj tratě kvůli silnému kouři. Trénink byl poté přerušen vyvěšením červených praporků a už nebyl restartován.

Joe Roberts si zajistil Pole Position Moto2 pro GP Kataru novým rekordem všech dob. Kromě Američana budou startovat v neděli z první řady také Vietti a Canet. Acosta skončil na startovním roštu sedmý, a to znamená třetí řadu.

Náš Filip Salač dlouho taktizoval a vyčkával, nakonec už to správné rychlé kolo nestihl a skončil v Q2 poslední: „Byl to den, na který se nedá zapomenout, protože jsme 3. volný trénink dokončili na 25. místě. Pocit z motorky je dobrý, jsme rychlí a jsem si jistý, že můžeme být stabilně rychlí, ale stále mám problém věřit řazení, takže se nemohu plně soustředit na svou jízdu. Podařilo se mi zajet dobrý čas na kolo, pak jsem opět obrátil pozornost na řazení a stejný výkon jsem nedokázal zopakovat. Náš potenciál je vyšší a zítra se ho pokusíme ukázat.“, zhodnotil rozpoluplnou sobotu Filip Salač.

A jedna zajímavost: Při finále letošní sezóny ve Valencii pojede s japonským motocyklem NTS pilot MotoE-Hector Garzo s wild card.