V Montmelo vzpomínka na Luise Saloma Hlavní obrázek k článku: V Montmelo vzpomínka na Luise Saloma

Ve čtvrtek 14. června ve 12 hodin proběhne na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya vzpomínková akce na tragickou havárii španělského jezdce Luise Saloma.

Necelých pět let od tragické havárie Marca Simoncelliho v říjnu 2011 v Sepangu a necelých šest od stejně smutné události Shoye Tomizawy v září 2010 v Misanu zaznamenala Grand Prix další smrtelnou nehodu, když Luis Salom podlehl zraněním, která si přivodil v T12 během FP2 kubatury Moto2.

Nyní bude 13. zatáčka okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya přejmenována na zatáčku «Curva Luis Salom».

Tento Španěl tehdy přijel do Barcelony jako desátý jezdec MS-Moto2, tedy ke své domácí GP a bylo mu teprve 24 let. Startoval v 118 závodech Grand Prix, devět dokázal vyhrát, všechny v kubatuře Moto3. Stal se vicemistrem světa 2012 a byl tak povolán do továrního týmu Red Bull KTM. V roce 2013 prohrál souboj o titul mistra s Maverickem Viňalesem po skvělé sezóně. Nakonec skončil celkově třetí za Viňalesem a Rinsem, když ve finále ve Valencii spadl.

Salom debutoval v roce 2009 v Jerezu v MS 125 ccm. Celkem 25 závodů MS dokončil v Top-3. Po sezóně 2013 odešel do Moto2 a zde dva roky závodil v týmu Sita Ponse. MS ukončil na P8 a P13. V sezóně 2016 přešel do týmu SAG a hned v prvním závodě v Kataru obsadil skvělé druhé místo.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama