Reklama

Tati Mercado v MS-Superbike za Ducati Motocorsa Hlavní obrázek k článku: Tati Mercado v MS-Superbike za Ducati Motocorsa

V Imole žijící Argentinec Leandro «Tati» Mercado pojede MS-Superbike za italský tým Ducati Motocorsa. 27-letý Jihoameričan tak opouští svůj dosavadní tým Orelac Kawasaki a bude závodit v sezóně 2020 za závodní stáj Lorenza Mauriho s motocyklem Ducati V4R.

S výjimkou prvních dvou závodů nové sezóny 2020 - v Austrálii a v Kataru - se nový tým v šampionátu WorldSBK Motocorsa Ducati zúčastní všech dalších závodů královské kubatury mistrovství světa motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým. Po 14 letech závodění v italském šampionátu CIV se tak tým Lorenza Mauriho vydal na novou cestu.

Leandro «Tati» Mercado závodil vloni za tým Orelac Kawasaki a získal celkem 80 bodů, což znamenalo 16. místo v šampionátu.

Faktem je, že účastník 116 závodů WorldSBK neměl k dispozici pořádný materiál a třeba při domácím závodě na okruhu «Circuito San Juan Villicum» v San Juanu mohl šampion Superstock-1000-Cupu startovat pouze proto, že mu mistr světa Jonathan Rea a jeho stáj KRT zapůjčila jeden tovární motor. A s tímto zapůjčeným motorem zde obsadil Mercado 11. místo ve 2. jízdě. Nejlepším umístěním Mercada jsou tři šestá místa na nepříliš kvalitním závodním materiálu.

Piloti MS-Superbike 2020:

Kawasaki: Jonathan Rea (GB), Alex Lowes (GB)

Aruba Ducati: Chaz Davies (GB), Scott Redding (GB)

Pata Yamaha: Michael vd Mark (NL), Toprak Razgatlioglu (TR)

BMW: Tom Sykes (GB), Eugene Laverty (GB)

Honda: Alvaro Bautista (E), Leon Haslam (GB)

MIE Honda: Takumi Takahashi (J), Ryuichi Kiyonari (J)

Ten Kate Yamaha: Loris Baz (F), Sandro Cortese (D)

GRT Yamaha: Federico Caricasulo (I), Garrett Gerloff (USA)

Pedercini Kawasaki: Jordi Torres (E), Lorenzo Savadori (I)

Puccetti Kawasaki: Javier Fores (E)

Orelac Kawasaki: ???

Barni Ducati: Leon Camier (GB)

Go Eleven Ducati: Michael Ruben Rinaldi (I)

Motocorsa Ducati: Leandro Mercado (RA)

Brixx Ducati: Sylvain Barrier (F)

Tučně = potvrzenoLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama